Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Seçme Eserler, İkinci Cilt, Birinci Kitap Mao Zedung [ Mao Tse Tung ]

#smrgSAHAFSeçme Eserler, Birinci Cilt, Birinci Kitap

Liste Fiyatı : 0,00
303076031
76031
Seçme Eserler, Birinci Cilt, Birinci Kitap
Seçme Eserler, Birinci Cilt, Birinci Kitap #smrgSAHAF
Ser Yayınları
0.00
Enternasyonalist olan bir komünist, aynı zamanda bir yurtsever de olabilir mi? Biz sadece olabileceğini değil, olması gerektiğini de savunuyoruz. Yurtseverliğin kendine has muhtevası, tarihi şartlar tarafından belirlenir. Hitler'in ve Japon saldırganlarının "yurtseverliği" vardır, bir de bizim yurtseverliğimiz vardır. Komünistler, Hitler'in ve Japon saldırganlarının "yurtseverliğine" kesinlikle karşı çıkmalıdırlar. (...) Biz hem yurtsever hem enternasyonalistiz ve sloganımız da "Anavatanı saldırganlara karşı korumak için savaş" tır. (...) Proletaryanın ve emekçi halkın kendi kurtuluşlarına ulaşmaları, ancak ulusal kurv tuluşa ulaşmakla mümkün olabilir. (...) Bu yüzden ulusal kurtuluş savaşlarında, yurtseverlik, enternasyonalizmin uygulanmasıdır. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Enternasyonalist olan bir komünist, aynı zamanda bir yurtsever de olabilir mi? Biz sadece olabileceğini değil, olması gerektiğini de savunuyoruz. Yurtseverliğin kendine has muhtevası, tarihi şartlar tarafından belirlenir. Hitler'in ve Japon saldırganlarının "yurtseverliği" vardır, bir de bizim yurtseverliğimiz vardır. Komünistler, Hitler'in ve Japon saldırganlarının "yurtseverliğine" kesinlikle karşı çıkmalıdırlar. (...) Biz hem yurtsever hem enternasyonalistiz ve sloganımız da "Anavatanı saldırganlara karşı korumak için savaş" tır. (...) Proletaryanın ve emekçi halkın kendi kurtuluşlarına ulaşmaları, ancak ulusal kurv tuluşa ulaşmakla mümkün olabilir. (...) Bu yüzden ulusal kurtuluş savaşlarında, yurtseverlik, enternasyonalizmin uygulanmasıdır. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303076031
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   152 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1970
   Çeviren
   :
   Feridun Nefer
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   76031    Mao Zedung    Seçme Eserler    Birinci Cilt    Birinci Kitap     Ser Yayınları        #smrgÇEVİRİ    Politika / Siyaset    Sosyalizm                Mao Tse Tung           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat