Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Seçilmiş Öyküler Maksim Gorki Seçilmiş Öyküler Maksim Gorki

#smrgKİTABEVİSeçilmiş Öyküler

Liste Fiyatı : 0,00
9789754069099
166147
Seçilmiş Öyküler
Seçilmiş Öyküler #smrgKİTABEVİ
Cem Yayınevi
0.00
Gorki, Rus klasik yazarlarının son, çağdaş Rus edebiyatının da ilk temsilcilerindendir. Bu bakımdan, Rusya'da iki edebi çağı birbirine bağlayan önemli bir halkadır. Gorki'nin kendisinden önce gelen Rus klasik yazarlarından çok daha önce gelen Rus klasik yazarlarından çok daha kısa bir zamanda dünyaca benimsenmesinin nedenlerini belkide burada aramak gerekir. Gorki, bütün öteki büyük sanatçılar gibi yapıtlarında romantizmle realizmi birleştirmiş bir yazardır. Ama Gorki'nin gerek realizminde gerekse de romantizminde büsbütün başka bir özellik vardır. Gorki'nin romantizmi, aktif bir romantizmdir. O, hayalinde süsleyip püslediği olaylara boyun eğmez, onlara kendi görüşlerine, kendi anlayışına göre bir yön verir. Gorki'nin 45 öyküsünün yer aldığı bu zamandizinsel seçkiyi Hasan Âli Ediz'in yetkin çevirisiyle sunuyoruz.
 • Açıklama
  • Gorki, Rus klasik yazarlarının son, çağdaş Rus edebiyatının da ilk temsilcilerindendir. Bu bakımdan, Rusya'da iki edebi çağı birbirine bağlayan önemli bir halkadır. Gorki'nin kendisinden önce gelen Rus klasik yazarlarından çok daha önce gelen Rus klasik yazarlarından çok daha kısa bir zamanda dünyaca benimsenmesinin nedenlerini belkide burada aramak gerekir. Gorki, bütün öteki büyük sanatçılar gibi yapıtlarında romantizmle realizmi birleştirmiş bir yazardır. Ama Gorki'nin gerek realizminde gerekse de romantizminde büsbütün başka bir özellik vardır. Gorki'nin romantizmi, aktif bir romantizmdir. O, hayalinde süsleyip püslediği olaylara boyun eğmez, onlara kendi görüşlerine, kendi anlayışına göre bir yön verir. Gorki'nin 45 öyküsünün yer aldığı bu zamandizinsel seçkiyi Hasan Âli Ediz'in yetkin çevirisiyle sunuyoruz.
   Stok Kodu
   :
   9789754069099
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   496 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Çeviren
   :
   Hasan Ali Ediz
   Kapak Türü
   :
   Orijinal Cildinde
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   166147    Cem Yayınevi    Seçilmiş Öyküler     Maksim Gorki        Hasan Ali Ediz    9789754069099    9789754069099    Öykü / Hikâye    Rus Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat