Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303078098
78098
Schopenhauer ve İnsan
Schopenhauer ve İnsan #smrgSAHAF
Yankı Yayınları
0.00
Schopenhauer'le tek insan, insanlararası ilişkilerinde tek insan, var olan bir bütün olarak -Schopenhauer bunun farkında olmasa bile -etiğin konusu oluyor. Ancak, Schopenhauer'in görüşünün arkasında duran ve temellendirilmek istenen, geçerlikte olan moraldir. Bu bakımdan da, Schopenhauer'in bu görüşü, insanın birçok yapı problemlerine işaret ediyorsa da, bazı noktalarda susmak zorunda kalır; söz gelişi, Schopenhauer yaratıcı insanı -gerçeğini açıkça gördüğü genie'yi -etik bakımından bir yere yerleştiremiyor. Ama onun açtığı yolda daha sonra Nietzsche, Nietzsche'nin de açtığı yolda günümüzün antropolojisi yürüyecektir. (Kitaptan)
 • Açıklama
  • Schopenhauer'le tek insan, insanlararası ilişkilerinde tek insan, var olan bir bütün olarak -Schopenhauer bunun farkında olmasa bile -etiğin konusu oluyor. Ancak, Schopenhauer'in görüşünün arkasında duran ve temellendirilmek istenen, geçerlikte olan moraldir. Bu bakımdan da, Schopenhauer'in bu görüşü, insanın birçok yapı problemlerine işaret ediyorsa da, bazı noktalarda susmak zorunda kalır; söz gelişi, Schopenhauer yaratıcı insanı -gerçeğini açıkça gördüğü genie'yi -etik bakımından bir yere yerleştiremiyor. Ama onun açtığı yolda daha sonra Nietzsche, Nietzsche'nin de açtığı yolda günümüzün antropolojisi yürüyecektir. (Kitaptan)
   Stok Kodu
   :
   303078098
   Boyut
   :
   11x19
   Sayfa Sayısı
   :
   157 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1968
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   78098    Schopenhauer ve İnsan     Yankı Yayınları    Ioanna Kuçuradi    Felsefe                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat