Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%26
Salâmân ve Absâl: İnceleme, Nesre Çeviri, Karşılaştırmalı Metin Lâmi'i Salâmân ve Absâl: İnceleme, Nesre Çeviri, Karşılaştırmalı Metin Lâmi'i

#smrgKİTABEVİSalaman ve Absal: İnceleme, Nesre Çeviri, Karşılaştırmalı Metin -

Liste Fiyatı : 60,00
İndirimli Fiyat : 44,40
Kazancınız : 15,60
%26
Temin süresi 4 iş günüdür.
9786055166168
162695
Salaman ve Absal: İnceleme, Nesre Çeviri, Karşılaştırmalı Metin -
Salaman ve Absal: İnceleme, Nesre Çeviri, Karşılaştırmalı Metin - #smrgKİTABEVİ
Büyüyen Ay
44.40
Salâmân ve Absâl sembolik hikâye geleneğimiz içinde seçkin bir yeri olan eser. Hayatın pratiklerinden başlayarak, metafizikle irtibatına kadar varoluşun anlam arayışlarına ilişkin insanın öyküsünü anlatıyor. Hayatı, aşkın ve aklın savaş alanı olan Salâmân, hakikat yolculuğunu çetin sınavlardan geçe geçe gerçekleştiriyor. Ve varlığın herkesi içine alan görünümleriyle başlayan öykü, ilerledikçe bir kemal arayışına dönüşüyor. Gönlü insan sevgisiyle dolu Lâmi'î, Salâmân ve Absâl'ın öyküsünü bir yandan hayal gücünün labirentlerinde bizleri gezdirerek anlatıyor, bir yandan da Çelebice bize sesleniyor: "Dünya halkı bir sarraftır... Lafla da olsa ona tecavüz etmekten sakın... İnsan bir incidir; altın, gümüş, mal ve mülk meylederek onları hayatın gayesi haline getirerek bu değerli incini kırma... Sadece sözlerin inci olmasın kulaklarını da sedef yap..." Lâmi'î eserinin sonunda, "Bilginin dürüstlükle tevil edildiği bu kitabın özetle hikâyesi budur" derken adeta bütün bir edebiyat ve düşünce geleneğimizin ana felsefesini özetliyor. Edebiyatın ve sanatın iyileştirici gücünün bir örneğini veriyor.
 • Açıklama
  • Salâmân ve Absâl sembolik hikâye geleneğimiz içinde seçkin bir yeri olan eser. Hayatın pratiklerinden başlayarak, metafizikle irtibatına kadar varoluşun anlam arayışlarına ilişkin insanın öyküsünü anlatıyor. Hayatı, aşkın ve aklın savaş alanı olan Salâmân, hakikat yolculuğunu çetin sınavlardan geçe geçe gerçekleştiriyor. Ve varlığın herkesi içine alan görünümleriyle başlayan öykü, ilerledikçe bir kemal arayışına dönüşüyor. Gönlü insan sevgisiyle dolu Lâmi'î, Salâmân ve Absâl'ın öyküsünü bir yandan hayal gücünün labirentlerinde bizleri gezdirerek anlatıyor, bir yandan da Çelebice bize sesleniyor: "Dünya halkı bir sarraftır... Lafla da olsa ona tecavüz etmekten sakın... İnsan bir incidir; altın, gümüş, mal ve mülk meylederek onları hayatın gayesi haline getirerek bu değerli incini kırma... Sadece sözlerin inci olmasın kulaklarını da sedef yap..." Lâmi'î eserinin sonunda, "Bilginin dürüstlükle tevil edildiği bu kitabın özetle hikâyesi budur" derken adeta bütün bir edebiyat ve düşünce geleneğimizin ana felsefesini özetliyor. Edebiyatın ve sanatın iyileştirici gücünün bir örneğini veriyor.
   Stok Kodu
   :
   9786055166168
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   540 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Çeviren
   :
   Erhan Uludağ
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat