Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Safranbolu Kültür Tarihi Araştırmaları Uğurol Barlas

#smrgSAHAFSafranbolu Kültür Tarihi Araştırmaları

Liste Fiyatı : 0,00
303055758
55758
Safranbolu Kültür Tarihi Araştırmaları
Safranbolu Kültür Tarihi Araştırmaları #smrgSAHAF
Hilmi Barlas Eğitim Vakfı
0.00
Uğurol Barlas'ın Türk Kültürünü araştırma ve geliştirme konusunda yürüttüğü çalışmalarını yıllardır yakında izlemekteyim. Bilindiği gibi, Türk kültürünün en hızla kaybolan ve değişime uğrayan unsuru, Türk halkının gelenek ve görenekleridir. Ne var ki, Türk örf ve adetlerini araştıran kişi ve kurumlar sayıca çok azdır. Türk Halk Kültürü araştırmacıları arasında en önde gelenlerinden olan Uğurol Barlas'ın tüm yayınları ise öz kültürümüzle ilgilidir. Sayın Barlas, derin memleket sevgisinin yanı sıra, büyük bir insan svgisine de sahip olduğundan, insanlarla çok iyi iltişim kurabilmektedir. Temel eğitiminin ve kültürel olgunluğunun yanı sıra, uzun yıllardır sürdürdüğü saha çalışmalarının ve araştırmalarının kendisine kazandırdığı tecrübe, Uğurol Barlas'ın Türk kültürünü derlemedeki ustalığını ortaya koymaktadır.
 • Açıklama
  • Uğurol Barlas'ın Türk Kültürünü araştırma ve geliştirme konusunda yürüttüğü çalışmalarını yıllardır yakında izlemekteyim. Bilindiği gibi, Türk kültürünün en hızla kaybolan ve değişime uğrayan unsuru, Türk halkının gelenek ve görenekleridir. Ne var ki, Türk örf ve adetlerini araştıran kişi ve kurumlar sayıca çok azdır. Türk Halk Kültürü araştırmacıları arasında en önde gelenlerinden olan Uğurol Barlas'ın tüm yayınları ise öz kültürümüzle ilgilidir. Sayın Barlas, derin memleket sevgisinin yanı sıra, büyük bir insan svgisine de sahip olduğundan, insanlarla çok iyi iltişim kurabilmektedir. Temel eğitiminin ve kültürel olgunluğunun yanı sıra, uzun yıllardır sürdürdüğü saha çalışmalarının ve araştırmalarının kendisine kazandırdığı tecrübe, Uğurol Barlas'ın Türk kültürünü derlemedeki ustalığını ortaya koymaktadır.
   Stok Kodu
   :
   303055758
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   128 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55758    Safranbolu Kültür Tarihi Araştırmaları     Hilmi Barlas Eğitim Vakfı    Uğurol Barlas    Şehir                            9789759899219            9759899213        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat