Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Sabri F. Ülgener: Bir İktisatçının Entellektüel Portresi Ahmed Güner S Sabri F. Ülgener: Bir İktisatçının Entellektüel Portresi Ahmed Güner S

#smrgKİTABEVİSabri F. Ülgener: Bir İktisatçının Entellektüel Portresi

Liste Fiyatı : 67,00
İndirimli Fiyat : 45,00
Kazancınız : 22,00
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789754376715
92536
Sabri F. Ülgener: Bir İktisatçının Entellektüel Portresi
Sabri F. Ülgener: Bir İktisatçının Entellektüel Portresi #smrgKİTABEVİ
Ötüken Neşriyat
45.00
Sabri Ülgener, İÜ İktisat Fakültesi'nin kuruluşundan bu yana bir çok bilim adamı yetiştirmiş, Türkiye'nin ekonomi tarihi ile ilgili ufuk açan önemli araştırmalar yapmış bir filozof-iktisatçımızdır. Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihindeki ekonomik olayları kronolojik bir sıra ile vermek yerine, sade bir dille geçmişi bugünün süzgecinden geçirmeyi başarmış, "300 yıllık geri kalmışlığımızın" nedenlerine özellikle zihniyet ile sosyal tutum ve davranışlar açısından yaklaşmış olan Ülgener, güncelliğini korumakta olan bu konuda değerli eserler bırakmıştır.

Onun "canlı" eserlerinden biri ve öğrencisi A. Güner Sayar'ın vefâ örneği bu çalışması ile, Türk iktisat düşünce dünyasının yanı sıra pek bilinmeyen hayat hikâyesine de ışık tutulmuştur.

 • Açıklama
  • Sabri Ülgener, İÜ İktisat Fakültesi'nin kuruluşundan bu yana bir çok bilim adamı yetiştirmiş, Türkiye'nin ekonomi tarihi ile ilgili ufuk açan önemli araştırmalar yapmış bir filozof-iktisatçımızdır. Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihindeki ekonomik olayları kronolojik bir sıra ile vermek yerine, sade bir dille geçmişi bugünün süzgecinden geçirmeyi başarmış, "300 yıllık geri kalmışlığımızın" nedenlerine özellikle zihniyet ile sosyal tutum ve davranışlar açısından yaklaşmış olan Ülgener, güncelliğini korumakta olan bu konuda değerli eserler bırakmıştır.

   Onun "canlı" eserlerinden biri ve öğrencisi A. Güner Sayar'ın vefâ örneği bu çalışması ile, Türk iktisat düşünce dünyasının yanı sıra pek bilinmeyen hayat hikâyesine de ışık tutulmuştur.

   Stok Kodu
   :
   9789754376715
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   480 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Çeviren
   :
   16x24
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Tükçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat