Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Rumeli'de Bir İrfân Ocağı Ohri Halveti Hayati Asitanesi H. Yıldırım Ağ Rumeli'de Bir İrfân Ocağı Ohri Halveti Hayati Asitanesi H. Yıldırım Ağ

#smrgKİTABEVİRumeli'de Bir İrfân Ocağı Ohri Halveti Hayati Asitanesi

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 49,00
Kazancınız : 26,00
%30
Temin süresi 4 gündür.
9786053261414
190835
Rumeli'de Bir İrfân Ocağı Ohri Halveti Hayati Asitanesi
Rumeli'de Bir İrfân Ocağı Ohri Halveti Hayati Asitanesi #smrgKİTABEVİ
İz Yayıncılık
49.00
Osmanlılar, fethettikleri her toprağı bir Müslüman yurdu haline getirmek adına, camiler, külliyeler, vakfiyeler, imarathâneler, köprüler inşa etmişlerdir. Fethedilen topraklarda en kolay ve öncelikli hareket, dervişlerin kurdukları tekkeler vasıtasıyla İslâmı neşir faaliyetidir. Ohri'deki Halvetî-Hayâtî Tekkesi de bu kapsamda 17. Yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar faaliyetine devam etmiş bir müessesedir. Araştırmacı-yazar Yıldırım Ağanoğlu, gerek tekkenin, gerekse diğer arşiv belgelerinin de yardımıyla, Balkanların kalbinde bulunan bu müessesenin tarihini, gördüğü işlevi ve günümüzdeki konumunu, konunun ilgilileri için kaleme almıştır. Belge niteliğindeki yüzlerce resim, fotoğraf ve tablo, eserin arşivlik bir niteliğe bürünmesini sağlamıştır.
 • Açıklama
  • Osmanlılar, fethettikleri her toprağı bir Müslüman yurdu haline getirmek adına, camiler, külliyeler, vakfiyeler, imarathâneler, köprüler inşa etmişlerdir. Fethedilen topraklarda en kolay ve öncelikli hareket, dervişlerin kurdukları tekkeler vasıtasıyla İslâmı neşir faaliyetidir. Ohri'deki Halvetî-Hayâtî Tekkesi de bu kapsamda 17. Yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar faaliyetine devam etmiş bir müessesedir. Araştırmacı-yazar Yıldırım Ağanoğlu, gerek tekkenin, gerekse diğer arşiv belgelerinin de yardımıyla, Balkanların kalbinde bulunan bu müessesenin tarihini, gördüğü işlevi ve günümüzdeki konumunu, konunun ilgilileri için kaleme almıştır. Belge niteliğindeki yüzlerce resim, fotoğraf ve tablo, eserin arşivlik bir niteliğe bürünmesini sağlamıştır.
   Stok Kodu
   :
   9786053261414
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   440 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat