Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9789752984967
157552
Rönesans Estetiği
Rönesans Estetiği #smrgKİTABEVİ
Dost Kitabevi
0.00
Rönesans boyunca, estetik kategoriler, hayata ve gerçeklik kavramına ilişkin kimi yapıların tasarlanmasında izlenen farklı yolları temsil etmekteydi. "Oran", "ölçü", "mimesis", "ékphrasis", "ışık" gibi kavramlar, sadece figüratif sanatları bağlayan estetik kanonlar değil, çağdaş modeller için de birer referans sayılmaktadır. Castelli'nin bu çalışması söz konusu kavramsal bağlantıları sadece geleneğin perspektifinden değil, aynı zamanda modern sanatın yaratıcı çözüm önerilerine yol gösteren bir bütün olarak okuyor. Bilhassa 1400'lü ve 1500'lü yılların sanatsal kavrayış, uygulama ve ön-kabulleri bağlamında kaleme alınmış toparlayıcı ve analitik bir yapıt olma iddiasıyla dikkat çekiyor "Rönesans Estetiği".
 • Açıklama
  • Rönesans boyunca, estetik kategoriler, hayata ve gerçeklik kavramına ilişkin kimi yapıların tasarlanmasında izlenen farklı yolları temsil etmekteydi. "Oran", "ölçü", "mimesis", "ékphrasis", "ışık" gibi kavramlar, sadece figüratif sanatları bağlayan estetik kanonlar değil, çağdaş modeller için de birer referans sayılmaktadır. Castelli'nin bu çalışması söz konusu kavramsal bağlantıları sadece geleneğin perspektifinden değil, aynı zamanda modern sanatın yaratıcı çözüm önerilerine yol gösteren bir bütün olarak okuyor. Bilhassa 1400'lü ve 1500'lü yılların sanatsal kavrayış, uygulama ve ön-kabulleri bağlamında kaleme alınmış toparlayıcı ve analitik bir yapıt olma iddiasıyla dikkat çekiyor "Rönesans Estetiği".
   Stok Kodu
   :
   9789752984967
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   237 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Çeviren
   :
   Durdu Kundakçı
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   157552    Patrizia Castelli    Rönesans Estetiği     Dost Kitabevi        #smrgÇEVİRİ    Sanat    Sanat Tarihi    Avrupa Sanatı    İtalya    Kuram                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat