Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303017924
17924
Romancı Yönüyle Heinrich Böll
Romancı Yönüyle Heinrich Böll #smrgSAHAF
Gündoğan Yayınları
0.00
Savaş sonrası Alman edebiyatının, sonraki kuşaklara kalacak temsilcilerinden biri olarak gördüğüm Heinrich Böll'ün biçim ve konu ahengi yönünden olduu gbi, özlerinin 20. yüzyıl Alman insanını, onun yaşayışını, derdini, sorumluluğunu, kaderini en güzel dile getirmesi bakımından da romanlarını incelemeye değer buldum. H. Böll'ü çevirilerinden okumak imkanına sahip olan Türk okuyucusuna bu yazar hakkında bilimsel bir araştırma sunmak, onu bir Germanist gözüyle Türkçeye kazandırmak istedim. (Önsözden)
 • Açıklama
  • Savaş sonrası Alman edebiyatının, sonraki kuşaklara kalacak temsilcilerinden biri olarak gördüğüm Heinrich Böll'ün biçim ve konu ahengi yönünden olduu gbi, özlerinin 20. yüzyıl Alman insanını, onun yaşayışını, derdini, sorumluluğunu, kaderini en güzel dile getirmesi bakımından da romanlarını incelemeye değer buldum. H. Böll'ü çevirilerinden okumak imkanına sahip olan Türk okuyucusuna bu yazar hakkında bilimsel bir araştırma sunmak, onu bir Germanist gözüyle Türkçeye kazandırmak istedim. (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   303017924
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   255 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1995
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   17924    Gürsel Aytaç    Romancı Yönüyle Heinrich Böll     Gündoğan Yayınları        #smrgTELİF    Edebiyat    İnceleme - Eleştiri                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat