Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Roman Sanatı Milan Kundera Roman Sanatı Milan Kundera

#smrgKİTABEVİRoman Sanatı

Liste Fiyatı : 21,50
İndirimli Fiyat : 16,13
Kazancınız : 5,37
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789750732904
192496
Roman Sanatı
Roman Sanatı #smrgKİTABEVİ
Can Yayınları
16.13
Milan Kundera'nın kendi kurduğu roman evreninin kökenlerine indiği yapıttır ‘Roman Sanatı'. Yazarın, yaşadıklarını yaşarken anlattığı, metnin gelişimine okur kadar dahil olduğu bir evrendir onunki. Kundera'nın gözünde roman, ‘yazarın bir itirafı değil, bir tuzağa dönüşen dünyada insan hayatının keşfedilişidir'. Roman, Kundera'nın başkaldırısı, herhangi bir politika, din ya da sınıfla özdeşleşmeyi reddedişidir. Cervantes'in mirasından yola çıkarak roman algısını ortaya koyan Kundera, Broch, Musil, Kafka okumaları yaparak, kahramanlar - kurgu - psikoloji - tarih bütünlüğüne yaklaşımını anlatıyor. Kundera, romanın doğuşunu ve özünü ise şöyle özetliyor: ‘Harika bir Yahudi atasözü var: İnsan düşünür, Tanrı güler. Ben François Rabelais'nin bu atasözünden esinlenerek bir gün Tanrı'nın gülüşünü duyduğunu ve ilk büyük Avrupa romanının böyle doğduğunu hayal etmeyi seviyorum.' Yirminci yüzyılın en önemli edebiyat adamlarından olan Milan Kundera'yı ve romancılığını daha iyi anlama ve değerlendirme yolunda vazgeçilmez bir başucu kitabı ‘Roman Sanatı'. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Milan Kundera'nın kendi kurduğu roman evreninin kökenlerine indiği yapıttır ‘Roman Sanatı'. Yazarın, yaşadıklarını yaşarken anlattığı, metnin gelişimine okur kadar dahil olduğu bir evrendir onunki. Kundera'nın gözünde roman, ‘yazarın bir itirafı değil, bir tuzağa dönüşen dünyada insan hayatının keşfedilişidir'. Roman, Kundera'nın başkaldırısı, herhangi bir politika, din ya da sınıfla özdeşleşmeyi reddedişidir. Cervantes'in mirasından yola çıkarak roman algısını ortaya koyan Kundera, Broch, Musil, Kafka okumaları yaparak, kahramanlar - kurgu - psikoloji - tarih bütünlüğüne yaklaşımını anlatıyor. Kundera, romanın doğuşunu ve özünü ise şöyle özetliyor: ‘Harika bir Yahudi atasözü var: İnsan düşünür, Tanrı güler. Ben François Rabelais'nin bu atasözünden esinlenerek bir gün Tanrı'nın gülüşünü duyduğunu ve ilk büyük Avrupa romanının böyle doğduğunu hayal etmeyi seviyorum.' Yirminci yüzyılın en önemli edebiyat adamlarından olan Milan Kundera'yı ve romancılığını daha iyi anlama ve değerlendirme yolunda vazgeçilmez bir başucu kitabı ‘Roman Sanatı'. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9789750732904
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   181 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   6
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Çeviren
   :
   Aysel Bora
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   192496    Milan Kundera    Roman Sanatı     Can Yayınları        #smrgÇEVİRİ    Deneme / Eleştiri    Çek Edebiyatı    Kuram                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat