Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Prometheus Ateşi: Politik Felsefe ve Politik Kuram Tartışmaları Armağa Prometheus Ateşi: Politik Felsefe ve Politik Kuram Tartışmaları Armağa

#smrgKİTABEVİPrometheus Ateşi: Politik Felsefe ve Politik Kuram Tartışmaları

Liste Fiyatı : 0,00
9789756665800
149385
Prometheus Ateşi: Politik Felsefe ve Politik Kuram Tartışmaları
Prometheus Ateşi: Politik Felsefe ve Politik Kuram Tartışmaları #smrgKİTABEVİ
Lotus Yayın Grubu
0.00
Büyük anlatılara karşı mikro sosyoloji çizgisi ile yapının ve tarihte sürekliliğinin reddi gibi metodolojik tutumlar akademisyenler arasında oldukça popüler. Ayrıca yaşama ve politik yaşama yönelik kayıtsızlık hemen her türlü ilişkiyi belirliyor. Post-nihilist bir çağda yaşadığımız gerçeği toplumsal normali karakterize eder hale geldi. Bu kitaptaki makaleler ise ideolojik pozisyonları ve kullandıkları kavram setleri gibi kıstaslar bakımından karşı aydınlanma çizgisiyle taban tabana zıt bir konumu içselleştirmiş durumda. Kitaba ismini veren Prometheus Ateşi imgesi post-nihilizme karşı daha modern bir izleğin işareti olarak yorumlanabilir. İki bölüm halinde kurgulanan kitabın içeriğinde, bir tarafta Aristoteles, İbn-i Haldun, Hegel, Tocqueville, Mill, Gramsci, Schumpeter, Sartori, Dahl, Agamben gibi düşünürleri ele alan analizler, diğer yanda ise ekoloji, doğa, muhafazakarlık, entelektüel, insan hakları, şiddet, radikal demokrasi, sivil toplum ve yurtseverlik gibi temalar üzerine ayrıntılı tartışmalar yer alıyor. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Büyük anlatılara karşı mikro sosyoloji çizgisi ile yapının ve tarihte sürekliliğinin reddi gibi metodolojik tutumlar akademisyenler arasında oldukça popüler. Ayrıca yaşama ve politik yaşama yönelik kayıtsızlık hemen her türlü ilişkiyi belirliyor. Post-nihilist bir çağda yaşadığımız gerçeği toplumsal normali karakterize eder hale geldi. Bu kitaptaki makaleler ise ideolojik pozisyonları ve kullandıkları kavram setleri gibi kıstaslar bakımından karşı aydınlanma çizgisiyle taban tabana zıt bir konumu içselleştirmiş durumda. Kitaba ismini veren Prometheus Ateşi imgesi post-nihilizme karşı daha modern bir izleğin işareti olarak yorumlanabilir. İki bölüm halinde kurgulanan kitabın içeriğinde, bir tarafta Aristoteles, İbn-i Haldun, Hegel, Tocqueville, Mill, Gramsci, Schumpeter, Sartori, Dahl, Agamben gibi düşünürleri ele alan analizler, diğer yanda ise ekoloji, doğa, muhafazakarlık, entelektüel, insan hakları, şiddet, radikal demokrasi, sivil toplum ve yurtseverlik gibi temalar üzerine ayrıntılı tartışmalar yer alıyor. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9789756665800
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   427 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat