Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Popular Protest and Political Participation in the Ottoman Empire: Stu Popular Protest and Political Participation in the Ottoman Empire: Stu

#smrgKİTABEVİPopular Protest and Political Participation in the Ottoman Empire: Studies in Honor of Suraiya Faroqhi

Liste Fiyatı : 27,78
İndirimli Fiyat : 22,22
Kazancınız : 5,56
%20
Temin süresi 4 gündür.
9786053992264
175671
Popular Protest and Political Participation in the Ottoman Empire: Studies in Honor of Suraiya Faroqhi
Popular Protest and Political Participation in the Ottoman Empire: Studies in Honor of Suraiya Faroqhi #smrgKİTABEVİ
İstanbul Bilgi Üniversitesi
22.22
Prof. Toktamış Ateş Türk Devrim Tarihi'nde, Mondros Mütarekesi'nden Mustafa Kemal'in ölümüne kadar olan süreci alışılmış kalıpların dışında inceleyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesini olayları yaratan toplumsal dinamiklerle ilişkilendirerek yorumluyor. Türk Devrim Tarihi'nde olaylarla Milli Mücadele'nin temel aşamaları ve devrimler, benzerlerinde olduğu gibi ardarda sıralanıp kuru ve devrim felsefesini yansıtmaktan uzak yöntemlerle ele alınmıyor. Toktamış Ateş Türk Devrimi'ni irdelerken, olayların arkaplanındaki güçleri, yirminci yüzyılın başlarında yükselmeye başlayan emperyalizm olgusunu, Osmanlı İmparatorluğu'nu çöküşe götüren nedenleri nesnel bir yaklaşımla doğru yerine oturtuyor. Bu yapıtta Kurtuluş Savaşı, kongrelerden cephelere, savaşlardan antlaşmalara kadar tüm ayrıntılarıyla yorumlanırken; Cumhuriyet'i biçimlendiren devrimler ve itici güçleri, onları oluşturan tarihsel ve sosyal koşullarla birlikte inceleniyor. Böylelikle ilk kez Türk devrim tarihi salt aktarmacı ve didaktik yöntemlerin dışında, bilimsel, canlı, nesnel ve dünü bugüne bağlayan bir sistematikle sunuluyor. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Prof. Toktamış Ateş Türk Devrim Tarihi'nde, Mondros Mütarekesi'nden Mustafa Kemal'in ölümüne kadar olan süreci alışılmış kalıpların dışında inceleyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesini olayları yaratan toplumsal dinamiklerle ilişkilendirerek yorumluyor. Türk Devrim Tarihi'nde olaylarla Milli Mücadele'nin temel aşamaları ve devrimler, benzerlerinde olduğu gibi ardarda sıralanıp kuru ve devrim felsefesini yansıtmaktan uzak yöntemlerle ele alınmıyor. Toktamış Ateş Türk Devrimi'ni irdelerken, olayların arkaplanındaki güçleri, yirminci yüzyılın başlarında yükselmeye başlayan emperyalizm olgusunu, Osmanlı İmparatorluğu'nu çöküşe götüren nedenleri nesnel bir yaklaşımla doğru yerine oturtuyor. Bu yapıtta Kurtuluş Savaşı, kongrelerden cephelere, savaşlardan antlaşmalara kadar tüm ayrıntılarıyla yorumlanırken; Cumhuriyet'i biçimlendiren devrimler ve itici güçleri, onları oluşturan tarihsel ve sosyal koşullarla birlikte inceleniyor. Böylelikle ilk kez Türk devrim tarihi salt aktarmacı ve didaktik yöntemlerin dışında, bilimsel, canlı, nesnel ve dünü bugüne bağlayan bir sistematikle sunuluyor. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   9786053992264
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   364 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat