Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Politika ve Tarih: Montesquieu - Rousseau Louis Althusser

#smrgSAHAFPolitika ve Tarih: Montesquieu - Rousseau

Liste Fiyatı : 0,00
303081774
81774
Politika ve Tarih: Montesquieu - Rousseau
Politika ve Tarih: Montesquieu - Rousseau #smrgSAHAF
V Yayınları
0.00
Kitaptaki iki makalesinde Louis Althusser, drüşünceleri günümüzde bile süren bir tartışmanın odağını oluşturan iki büyük Aydınlanma düşünürünün ortaya attıkları görüşleri çözümlemektedir. Bu düşünürlerin, bir politika biliminin kurulması yönünde, özellikle doğal hukuk kuramlarıyla karşılaştıklarında, azımsanamayacak katkılarda bulunmuş olmalarına karşın, kendilerini zamanlarının ve sınıflarının ideolojilerinin kurbanı olmaktan kurtaramadıklarını göstermektedir.
 • Açıklama
  • Kitaptaki iki makalesinde Louis Althusser, drüşünceleri günümüzde bile süren bir tartışmanın odağını oluşturan iki büyük Aydınlanma düşünürünün ortaya attıkları görüşleri çözümlemektedir. Bu düşünürlerin, bir politika biliminin kurulması yönünde, özellikle doğal hukuk kuramlarıyla karşılaştıklarında, azımsanamayacak katkılarda bulunmuş olmalarına karşın, kendilerini zamanlarının ve sınıflarının ideolojilerinin kurbanı olmaktan kurtaramadıklarını göstermektedir.
   Stok Kodu
   :
   303081774
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   158 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1987
   Çeviren
   :
   Alâeddin Şenel, Ömür Sezgin
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   81774    Politika ve Tarih: Montesquieu - Rousseau     V Yayınları    Louis Althusser    Felsefe    Politika    Hukuk    Siyaset    Aydınlanma                                Alâeddin Şenel    Ömür Sezgin            #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat