Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303005297
5297
Perende
Perende #smrgSAHAF
İletişim Yayınları
0.00
Perende bir ilk kitap, Müge İplikçi de genç bir yazar. Ama “durum” göründüğü gibi değil... Yazarımız, edebiyat dergilerinde yayımlanan öyküleriyle Haldun Taner Öykü Ödülü ve Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü'nü kazanmış ve daha önce ustalığını kanıtlamıştı. Öykülerini biraraya getirdiği Perende'de, bir “hiçliği” anlatıyor, daha doğrusu onu tanımlamaya çalışıyor. Zamanı önemsemiyor, ama mekâna ve o mekânı dolduran kadınlara özel bir önem veriyor. Özetle, Perende herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, okudukça tadına varabileceğiniz bir öykü kitabı.
 • Açıklama
  • Perende bir ilk kitap, Müge İplikçi de genç bir yazar. Ama “durum” göründüğü gibi değil... Yazarımız, edebiyat dergilerinde yayımlanan öyküleriyle Haldun Taner Öykü Ödülü ve Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü'nü kazanmış ve daha önce ustalığını kanıtlamıştı. Öykülerini biraraya getirdiği Perende'de, bir “hiçliği” anlatıyor, daha doğrusu onu tanımlamaya çalışıyor. Zamanı önemsemiyor, ama mekâna ve o mekânı dolduran kadınlara özel bir önem veriyor. Özetle, Perende herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, okudukça tadına varabileceğiniz bir öykü kitabı.
   Stok Kodu
   :
   303005297
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   132 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1998
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   5297    İletişim Yayınları    Perende     Müge İplikçi            303005297    9754706859    Öykü / Hikâye    Çağdaş Türk Edebiyatı                            #kadınyazarlar   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat