Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Parlamento Kararları ve Yabancı Basında Ermeni Sorunu Yıldız Deveci Bo Parlamento Kararları ve Yabancı Basında Ermeni Sorunu Yıldız Deveci Bo

#smrgKİTABEVİParlamento Kararları ve Yabancı Basında Ermeni Sorunu

Liste Fiyatı : 0,00
9789759205492
154406
Parlamento Kararları ve Yabancı Basında Ermeni Sorunu
Parlamento Kararları ve Yabancı Basında Ermeni Sorunu #smrgKİTABEVİ
Detay Yayıncılık
0.00
Bu çalışmanın amacı Parlamento kararlarının oluşum süreçlerini ayrıntılarıyla incelemek ya da Ermeni Sorunu'yla ilgili yabancı basında yer alan her türlü haberin değerlendirilmesi değildir. Çalışmanın ilgi odağında bugüne kadar Parlamentolarında soykırım iddialarını kabul eden ülkelerin kararlarını almalarında ne tür faktörlerin etkili olduğu ve bu faktörlerin yabancı ülke basınlarına nasıl yansıdığı hususunu aktaran bir kesişim alanı vardır. Dolayısıyla çalışmada özellikle kararların metinleri üzerinden içerik analizi yapılarak, kararların ne tür gerekçelere dayandırıldığı ve bu gerekçelerin BYEGM arşivindeki kayıtlardan hareketle diğer ülke basınlarında nasıl yankı bulduğu tezin temel argümanını oluşturmaktadır. Bu çerçevede parlamento kararlarının alındığı dönemlerde Türkiye'nin tepkisi oranında diğer ülkelerin konuya yaklaşımı da basın haberleri üzerinden gerçekleştirilmiştir. Çalışmada haber ajansları, tv yayınları, röportajlar, mülakatlar, görüşme metinleri, mektuplar, tebrik mesajları, kınama metinler, protesto yazıları, anma etkinlikleri, soykırım anıtları, parlamento kararlarının orijinal metinleri, ülkelerin resmi beyanatları, Meclis açıklamaları, radyo yayınları, kişisel beyanatlar, resmi ve özel kuruluşların açıklamaları ve daha bir çok kaynaktan yararlanılmıştır.
 • Açıklama
  • Bu çalışmanın amacı Parlamento kararlarının oluşum süreçlerini ayrıntılarıyla incelemek ya da Ermeni Sorunu'yla ilgili yabancı basında yer alan her türlü haberin değerlendirilmesi değildir. Çalışmanın ilgi odağında bugüne kadar Parlamentolarında soykırım iddialarını kabul eden ülkelerin kararlarını almalarında ne tür faktörlerin etkili olduğu ve bu faktörlerin yabancı ülke basınlarına nasıl yansıdığı hususunu aktaran bir kesişim alanı vardır. Dolayısıyla çalışmada özellikle kararların metinleri üzerinden içerik analizi yapılarak, kararların ne tür gerekçelere dayandırıldığı ve bu gerekçelerin BYEGM arşivindeki kayıtlardan hareketle diğer ülke basınlarında nasıl yankı bulduğu tezin temel argümanını oluşturmaktadır. Bu çerçevede parlamento kararlarının alındığı dönemlerde Türkiye'nin tepkisi oranında diğer ülkelerin konuya yaklaşımı da basın haberleri üzerinden gerçekleştirilmiştir. Çalışmada haber ajansları, tv yayınları, röportajlar, mülakatlar, görüşme metinleri, mektuplar, tebrik mesajları, kınama metinler, protesto yazıları, anma etkinlikleri, soykırım anıtları, parlamento kararlarının orijinal metinleri, ülkelerin resmi beyanatları, Meclis açıklamaları, radyo yayınları, kişisel beyanatlar, resmi ve özel kuruluşların açıklamaları ve daha bir çok kaynaktan yararlanılmıştır.
   Stok Kodu
   :
   9789759205492
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   658 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat