Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Paris'te Bir Türk Ahmet Mithat Efendi

#smrgKİTABEVİParis'te Bir Türk

Liste Fiyatı : 20,00
İndirimli Fiyat : 16,00
Kazancınız : 4,00
%20
Temin süresi 6 gündür.
9789751634290
197252
Paris'te Bir Türk
Paris'te Bir Türk #smrgKİTABEVİ
TDK Türk Dil Kurumu
16.00
Ahmet Mithat Efendi'nin romanları konuları bakımından büyük bir açılım ve zenginlik taşır. Tarihi olaylardan, aşk, macera, polisiye, fen, ahlak konularına, Avrupa şehirlerinden Afrika, Güney Amerika içlerine, uzak diyarların insanlarından yerli hayatın ayrıntılarına, imparatorluk şehirlerinin sakin mahalle yaşayışlarından hareketli pazar hayatına, zamanını genç kız hülyalarından maceraperest delikanlı taşkınlıklarına kadar dağılan bir yelpazeye alabildiğine zengin ve renkli tonlarla karşımıza çıkar. Onların bu canlılığı, konu ve ilgi çeşitliliği, bu romanları bugün bizim için de hala okunabilir, alakamızı üzerine çekebilir kılacak niteliktedir. Öte yandan ise bu eserler, böylesi geniş bir açılımla, hayatla, geçmişle ve gelecekle kurduğu ilişkileri araya giren bir yüzyıldan fazla zaman tortusunun üzerinden atlayarak bize taşımaları ile bu dönem hakkında yapılacak çok çeşitli disiplinlerdeki çok farklı kaynaklıklar edecek, onlara zengin malzeme sağlayacak, bugünün okuyucusunda da hoş ve meraklı ilgiler uyandıracak bir kültür hazinesidir.

Bu düşüncelerden hareketle, Ahmet Mithat Efendi'nin romanlarını bir külliyat halinde yeni yazıya aktarmış bulunuyoruz. (Önsözden)

 • Açıklama
  • Ahmet Mithat Efendi'nin romanları konuları bakımından büyük bir açılım ve zenginlik taşır. Tarihi olaylardan, aşk, macera, polisiye, fen, ahlak konularına, Avrupa şehirlerinden Afrika, Güney Amerika içlerine, uzak diyarların insanlarından yerli hayatın ayrıntılarına, imparatorluk şehirlerinin sakin mahalle yaşayışlarından hareketli pazar hayatına, zamanını genç kız hülyalarından maceraperest delikanlı taşkınlıklarına kadar dağılan bir yelpazeye alabildiğine zengin ve renkli tonlarla karşımıza çıkar. Onların bu canlılığı, konu ve ilgi çeşitliliği, bu romanları bugün bizim için de hala okunabilir, alakamızı üzerine çekebilir kılacak niteliktedir. Öte yandan ise bu eserler, böylesi geniş bir açılımla, hayatla, geçmişle ve gelecekle kurduğu ilişkileri araya giren bir yüzyıldan fazla zaman tortusunun üzerinden atlayarak bize taşımaları ile bu dönem hakkında yapılacak çok çeşitli disiplinlerdeki çok farklı kaynaklıklar edecek, onlara zengin malzeme sağlayacak, bugünün okuyucusunda da hoş ve meraklı ilgiler uyandıracak bir kültür hazinesidir.

   Bu düşüncelerden hareketle, Ahmet Mithat Efendi'nin romanlarını bir külliyat halinde yeni yazıya aktarmış bulunuyoruz. (Önsözden)

   Stok Kodu
   :
   9789751634290
   Boyut
   :
   15x21
   Sayfa Sayısı
   :
   VIII + 532
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   2020
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat