Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Pali Metinlerine Göre Gotama Buddha Asaf Halet Çelebi

#smrgSAHAFPali Metinlerine Göre Gotama Buddha

Liste Fiyatı : 0,00
Pali Metinlerine Göre Gotama Buddha
Pali Metinlerine Göre Gotama Buddha #smrgSAHAF
Hece Yayınları
0.00
Budizm, felsefe itibariyle kolay anlaşılır bir sistem olmakla beraber ahlak bakımından daha çok şümullüdür. Vallée Poussin'in Cambridge'de verdiği bir konferansta: “Budizm bir disiplindir.” demiştir ki, çok doğrudur. Çünkü Budizm yalnız eskiden tasfiye edilmiş bir din hissinin tezahürlerinden ibaret değildir. O, siyaset ve an'ane üzerinde çok müteessir olmuş bir reformdur. Budist bir ahlak, bir metafizik, bir mantık, bir sanat mevcuttur. Orta Asya medeniyetleri de Budist bir düşüncenin mahsülleridir ve muhakkak ki Buddha insanlık tarihinde çok mühim bir rol oynamıştır... (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Budizm, felsefe itibariyle kolay anlaşılır bir sistem olmakla beraber ahlak bakımından daha çok şümullüdür. Vallée Poussin'in Cambridge'de verdiği bir konferansta: “Budizm bir disiplindir.” demiştir ki, çok doğrudur. Çünkü Budizm yalnız eskiden tasfiye edilmiş bir din hissinin tezahürlerinden ibaret değildir. O, siyaset ve an'ane üzerinde çok müteessir olmuş bir reformdur. Budist bir ahlak, bir metafizik, bir mantık, bir sanat mevcuttur. Orta Asya medeniyetleri de Budist bir düşüncenin mahsülleridir ve muhakkak ki Buddha insanlık tarihinde çok mühim bir rol oynamıştır... (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303045549
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   297 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2003
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   45549    Pali Metinlerine Göre Gotama Buddha     Hece Yayınları    Asaf Halet Çelebi        İnceleme Dizisi: 11    9799758274531            9758274538        Din    Budizm    Dinler Tarihi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat