Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Osmanlı'da Eğitim Ahmet Cihan

#smrgSAHAFOsmanlı'da Eğitim

Liste Fiyatı : 0,00
303140911
140911
Osmanlı'da Eğitim
Osmanlı'da Eğitim #smrgSAHAF
3F Yayınevi
0.00
Bu çalışma, Osmanlı eğitim sisteminin, "klasik" kimliğini kazandığı 14-16. yüzyıllar ile dışarıdan katılan unsurlarla yeni ve farklı bir hüviyete büründüğü 17-19. yüzyıllar arasında geçirmiş olduğu istihaleyi konu edinmektedir. Öncelikle, çok fazla ayrıntıya girmeden ve bir bütünlük arz edecek şekilde, ilk kurulduğu evreden itibaren Osmanlı eğitim sistemi ve bu sistemin temel unsurları takdim edilmektedir. Osmanlı toplum yapısının şekillenmesinde, kurumların üretimi ve yeniden üretimi sürecinde, İmparatorluğun bütünü ile onu meydana getiren parçaları arasındaki ilişkilerin düzenlenmesinde bugün "aydın" diye vasıflandırabileceğimiz Osmanlı entelektüeli ile onun yaratıcı öğesi olan geleneksel eğitim kurumlarının üstlenmiş oldukları rol irdelenmektedir (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Bu çalışma, Osmanlı eğitim sisteminin, "klasik" kimliğini kazandığı 14-16. yüzyıllar ile dışarıdan katılan unsurlarla yeni ve farklı bir hüviyete büründüğü 17-19. yüzyıllar arasında geçirmiş olduğu istihaleyi konu edinmektedir. Öncelikle, çok fazla ayrıntıya girmeden ve bir bütünlük arz edecek şekilde, ilk kurulduğu evreden itibaren Osmanlı eğitim sistemi ve bu sistemin temel unsurları takdim edilmektedir. Osmanlı toplum yapısının şekillenmesinde, kurumların üretimi ve yeniden üretimi sürecinde, İmparatorluğun bütünü ile onu meydana getiren parçaları arasındaki ilişkilerin düzenlenmesinde bugün "aydın" diye vasıflandırabileceğimiz Osmanlı entelektüeli ile onun yaratıcı öğesi olan geleneksel eğitim kurumlarının üstlenmiş oldukları rol irdelenmektedir (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   303140911
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   120 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   140911    Ahmet Cihan    Osmanlı'da Eğitim     3F Yayınevi        303140911    Tarih    Osmanlı İmparatorluğu     Araştırma     Klasik Eğitim                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat