Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%35
Osmanlı Türklerinde Tuğra ( Başlangıcından Osmanlı İmparatorluğunun So

#smrgSAHAFOsmanlı Türklerinde Tuğra ( Başlangıcından Osmanlı İmparatorluğunun Sonuna Kadar )

Liste Fiyatı : 120,00
İndirimli Fiyat : 78,00
Kazancınız : 42,00
Osmanlı Türklerinde Tuğra ( Başlangıcından Osmanlı İmparatorluğunun Sonuna Kadar )
Osmanlı Türklerinde Tuğra ( Başlangıcından Osmanlı İmparatorluğunun Sonuna Kadar ) #smrgSAHAF
Doğan Kardeş Yayınları
78.00
Bu eserde Osmanlı padişahlarının resmî imzası, ferman ve beratları tasdik işareti olan Tuğra'nın ilk ortaya çıkışı, böyle işaretlerin Osmanlılardan evvelki Türk devletlerinde kullanılışı, Osmanlılarda Orhan Bey zamanında başlıyarak İmparatorluğun sonuna kadar geçirdiği gelişme, müzelerimizde fermanlar üzerinde bulunan renkli resimleri verilerek izah edilmiştir. Aynı zamanda Tuğra'nın çıkışı ve gelişmesine dair daha evvel batılı yazarlar, bu arada bilhassa F. Babinger tarafından yapılan ve yayınlanmış olan araştırmalar ilmî usullerle dikkatle gözden geçirilmiş, bütün bu çalışmaların dayandığı kaynaklar ayrıca gösterilmiştir.
 • Açıklama
  • Bu eserde Osmanlı padişahlarının resmî imzası, ferman ve beratları tasdik işareti olan Tuğra'nın ilk ortaya çıkışı, böyle işaretlerin Osmanlılardan evvelki Türk devletlerinde kullanılışı, Osmanlılarda Orhan Bey zamanında başlıyarak İmparatorluğun sonuna kadar geçirdiği gelişme, müzelerimizde fermanlar üzerinde bulunan renkli resimleri verilerek izah edilmiştir. Aynı zamanda Tuğra'nın çıkışı ve gelişmesine dair daha evvel batılı yazarlar, bu arada bilhassa F. Babinger tarafından yapılan ve yayınlanmış olan araştırmalar ilmî usullerle dikkatle gözden geçirilmiş, bütün bu çalışmaların dayandığı kaynaklar ayrıca gösterilmiştir.
   Stok Kodu
   :
   303021793
   Boyut
   :
   22x32
   Sayfa Sayısı
   :
   48 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1975
   Kapak Türü
   :
   Orijinal Cildinde
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
   21793    Doğan Kardeş Yayınları    Osmanlı Türklerinde Tuğra ( Başlangıcından Osmanlı İmparatorluğunun Sonuna Kadar )     Mithat Sertoğlu                            Tarih                                   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat