Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Osmanlı Toplum Yapısı ve Sivil Toplum Ahmet Cihan

#smrgSAHAFOsmanlı Toplum Yapısı ve Sivil Toplum

Liste Fiyatı : 0,00
303080800
80800
Osmanlı Toplum Yapısı ve Sivil Toplum
Osmanlı Toplum Yapısı ve Sivil Toplum #smrgSAHAF
3F Yayınevi
0.00
Bu kitap tarihsel süreç içerisinde Osmanlı toplumsal yapısının klasik örgütlenme modelini, bu modelin toplumsal hayata yansımalarından dünya görüşünün temel prensiplerini, Osmanlı toplumunda sivil toplunun derinleşmemesine etki eden faktörler ile geleneksel sistemi pekiştiren esnaf teşkilatı ve medrese sistemini farklı yönleriyle yansıtmayı hedeflemektedir. Toplumsal yapının bir sürekliliğe sahip olduğundan hareketle, bu çalışmada, Türkiye'nin toplumsal yapısını anlamada çerçeve oluşturacak konulardan biri olan Osmanlı'daki sivil toplum mirası üzerinde durulmaktadır. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • Bu kitap tarihsel süreç içerisinde Osmanlı toplumsal yapısının klasik örgütlenme modelini, bu modelin toplumsal hayata yansımalarından dünya görüşünün temel prensiplerini, Osmanlı toplumunda sivil toplunun derinleşmemesine etki eden faktörler ile geleneksel sistemi pekiştiren esnaf teşkilatı ve medrese sistemini farklı yönleriyle yansıtmayı hedeflemektedir. Toplumsal yapının bir sürekliliğe sahip olduğundan hareketle, bu çalışmada, Türkiye'nin toplumsal yapısını anlamada çerçeve oluşturacak konulardan biri olan Osmanlı'daki sivil toplum mirası üzerinde durulmaktadır. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   303080800
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   106 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   80800    Ahmet Cihan    İlyas Doğan    Osmanlı Toplum Yapısı ve Sivil Toplum     3F Yayınevi        303080800    Tarih    Politika                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat