Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Osmanlı Modernleşmesi: İktisadi - Siyasi Dinamikler ve Kırılmalar Ömer Osmanlı Modernleşmesi: İktisadi - Siyasi Dinamikler ve Kırılmalar Ömer

#smrgKİTABEVİOsmanlı Modernleşmesi: İktisadi - Siyasi Dinamikler ve Kırılmalar

Liste Fiyatı : 0,00
9789756665480
95726
Osmanlı Modernleşmesi: İktisadi - Siyasi Dinamikler ve Kırılmalar
Osmanlı Modernleşmesi: İktisadi - Siyasi Dinamikler ve Kırılmalar #smrgKİTABEVİ
Lotus Yayın Grubu
0.00
Bu kitap, Osmanlı Devleti'nin son dönem iktisadi sorunlarını, tarihsel kökleri ve siyasal arka planlarıyla birlikte analiz eden bir çalışmanın ürünüdür. Osmanlı modernleşmesi, gelenek ve değişim çatışmasında kontrolü kaybetti. Denge ve değişim paradoksunu aşıp, yeni dinamik bir denge kurmak ise tarihsel derinlik ve geniş bir vizyon gerektirir. Birinci Dünya Savaşının meydana getirdiği depremde dinamiklerinin kontrolünü kaybeden Osmanlı, kırılmanın ötesinde dağılmaya uğradı. Berlin Duvarının yıkılması, Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla yeni bir düzen ve denge sağlamanın sancıları ve arayışının yaşandığı dünyada, Türkiye yeni sistemin nesnesi değil öznesi; yer arayan değil yerini belirleyen saygın bir üyesi olma vizyonunda, Osmanlının tarihsel iktisadi-siyasi dinamiklerinin ve kırılmaların bilinmesi önemli katkı sağlayacaktır.
 • Açıklama
  • Bu kitap, Osmanlı Devleti'nin son dönem iktisadi sorunlarını, tarihsel kökleri ve siyasal arka planlarıyla birlikte analiz eden bir çalışmanın ürünüdür. Osmanlı modernleşmesi, gelenek ve değişim çatışmasında kontrolü kaybetti. Denge ve değişim paradoksunu aşıp, yeni dinamik bir denge kurmak ise tarihsel derinlik ve geniş bir vizyon gerektirir. Birinci Dünya Savaşının meydana getirdiği depremde dinamiklerinin kontrolünü kaybeden Osmanlı, kırılmanın ötesinde dağılmaya uğradı. Berlin Duvarının yıkılması, Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla yeni bir düzen ve denge sağlamanın sancıları ve arayışının yaşandığı dünyada, Türkiye yeni sistemin nesnesi değil öznesi; yer arayan değil yerini belirleyen saygın bir üyesi olma vizyonunda, Osmanlının tarihsel iktisadi-siyasi dinamiklerinin ve kırılmaların bilinmesi önemli katkı sağlayacaktır.
   Stok Kodu
   :
   9789756665480
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   511 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2008
   Çeviren
   :
   16x24
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat