Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Osmanlı Medreselerinde İlim 2 Cilt TAKIM Cevat İzgi

#smrgSAHAFOsmanlı Medreselerinde İlim 2 Cilt TAKIM

Liste Fiyatı : 0,00
303027951
27951
Osmanlı Medreselerinde İlim 2 Cilt TAKIM
Osmanlı Medreselerinde İlim 2 Cilt TAKIM #smrgSAHAF
İz Yayıncılık
0.00
Eserin birinci cildini teşkil eden "Riyazi İlimler" bahsinde, aritmetik, cebir, geometri, astronomi ve müzik eğitimi; ikinci cildini teşkil eden "Tabii İlimler" bahsinde de tıp, fizik, kimya, botanik, zooloji, mineroloji, jeoloji, ziraat ve coğrafya eğitimi incelenmektedir. Din öğretiminin en yüksek seviyede yürütüldüğü bu vakıf kurumlarında o devirler bakımından kayda değer bir ilim-din çatışmasının yaşanmadığı yahut böyle bir atmosferin bulunmadığı bu ederle birlikte kesin olarak anlaşılıyor. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Eserin birinci cildini teşkil eden "Riyazi İlimler" bahsinde, aritmetik, cebir, geometri, astronomi ve müzik eğitimi; ikinci cildini teşkil eden "Tabii İlimler" bahsinde de tıp, fizik, kimya, botanik, zooloji, mineroloji, jeoloji, ziraat ve coğrafya eğitimi incelenmektedir. Din öğretiminin en yüksek seviyede yürütüldüğü bu vakıf kurumlarında o devirler bakımından kayda değer bir ilim-din çatışmasının yaşanmadığı yahut böyle bir atmosferin bulunmadığı bu ederle birlikte kesin olarak anlaşılıyor. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   303027951
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   471+350 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1997
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   27951    Osmanlı Medreselerinde İlim 2 Cilt TAKIM     İz Yayıncılık    Cevat İzgi    Eğitim / Ders Kitapları                                        9753552025        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat