Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü Kemal Beydilli Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü Kemal Beydilli

#smrgSAHAFOsmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü

Liste Fiyatı : 0,00
9756569042
30060
Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü
Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü #smrgSAHAF
TATAV Tarih ve Tabiat Vakfı
0.00
Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü adıyla sunulan bu çalışma, iki kısımdan müteşekkil olup, imamlar ve hatib, müezzin gibi sair cami görevlilerine dair olan birinci kısım, geniş bir arşiv taramasına dayandırılmış olarak bu konu hakkında yapılmış ilk özgün araştırmadır. İkinci kısımda, İstanbul'da Soğanağa Camii imamının, kendi devrindeki siyasi gelişmeler, azil ve tayinler, mahallesinde olup bitenler ve ailesi hakkında kaytlar içermekte olan Günlüğü yer almaktadır.
 • Açıklama
  • Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü adıyla sunulan bu çalışma, iki kısımdan müteşekkil olup, imamlar ve hatib, müezzin gibi sair cami görevlilerine dair olan birinci kısım, geniş bir arşiv taramasına dayandırılmış olarak bu konu hakkında yapılmış ilk özgün araştırmadır. İkinci kısımda, İstanbul'da Soğanağa Camii imamının, kendi devrindeki siyasi gelişmeler, azil ve tayinler, mahallesinde olup bitenler ve ailesi hakkında kaytlar içermekte olan Günlüğü yer almaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9756569042
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   309 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2001
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat