Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Or-Ahayim Hastanesi Sevgi ve Şefkatin Yüzyılı Apalaçi

#smrgSAHAFOr-Ahayim Hastanesi Sevgi ve Şefkatin Yüzyılı

Liste Fiyatı : 0,00
303100172
100172
Or-Ahayim Hastanesi Sevgi ve Şefkatin Yüzyılı
Or-Ahayim Hastanesi Sevgi ve Şefkatin Yüzyılı #smrgSAHAF
Gözlem Gazetecilik
0.00
Türk Yahudi Cemaati'nin 100 yılı aşkın bir süredir dayanışma içinde yaşattığı ve geniş topluma da hizmet veren Or-Ahayim Hastanesi, hayırseverlik öyküsünü bir kitap haline getirdi. Daha önce yayımlanmamış bilgi, belge ve fotoğrafları içeren “Or-Ahayim Hastanesi: Sevgi ve Şefkatin 100 Yılı” adlı kitap, bez cilt ve kutusu içinde, sınırlı sayıda basılmış bulunuyor. Kimi yerde, yaşayan tanıklarla yapılan röportajlar ile sözlü tarih tadında; kimisinde, tarihsel arşiv araştırması niteliğindeki kitap, bir sivil toplum kurumu olarak hastanenin çeşitli tarihsel dönemlerden geçerek günümüze ulaşan bir asırlık mücadelesinin başarısını kutluyor. Kitap “Tarih Yolculuğunda Yüzyıllık Bir Durak” isimli Museviler ve hekimlik üstüne Yrd. Doç. Dr. Esra Danacıoğlu'nun akademik bir çalışması; Emine Çiğdem Tugay ve Selim Tugay'ın Osmanlı, Cumhuriyet, Savaş Yılları gibi dönüm noktalarından günümüze uzanan tarihsel fonda Türk Yahudi Cemaati'nin bir hayır kurumunu yaşatmak için göstermiş olduğu çabalara ışık tutuyor.
 • Açıklama
  • Türk Yahudi Cemaati'nin 100 yılı aşkın bir süredir dayanışma içinde yaşattığı ve geniş topluma da hizmet veren Or-Ahayim Hastanesi, hayırseverlik öyküsünü bir kitap haline getirdi. Daha önce yayımlanmamış bilgi, belge ve fotoğrafları içeren “Or-Ahayim Hastanesi: Sevgi ve Şefkatin 100 Yılı” adlı kitap, bez cilt ve kutusu içinde, sınırlı sayıda basılmış bulunuyor. Kimi yerde, yaşayan tanıklarla yapılan röportajlar ile sözlü tarih tadında; kimisinde, tarihsel arşiv araştırması niteliğindeki kitap, bir sivil toplum kurumu olarak hastanenin çeşitli tarihsel dönemlerden geçerek günümüze ulaşan bir asırlık mücadelesinin başarısını kutluyor. Kitap “Tarih Yolculuğunda Yüzyıllık Bir Durak” isimli Museviler ve hekimlik üstüne Yrd. Doç. Dr. Esra Danacıoğlu'nun akademik bir çalışması; Emine Çiğdem Tugay ve Selim Tugay'ın Osmanlı, Cumhuriyet, Savaş Yılları gibi dönüm noktalarından günümüze uzanan tarihsel fonda Türk Yahudi Cemaati'nin bir hayır kurumunu yaşatmak için göstermiş olduğu çabalara ışık tutuyor.
   Stok Kodu
   :
   303100172
   Boyut
   :
   24x32
   Sayfa Sayısı
   :
   247 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
   100172    Viktor Apalaçi    Or-Ahayim Hastanesi Sevgi ve Şefkatin Yüzyılı     Gözlem Gazetecilik        #smrgÇEVİRİ    Tarih                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat