Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303053493
53493
Okuma Lambası
Okuma Lambası #smrgSAHAF
Alkım
0.00
Okuma Lâmbası, Enis Batur'un söz'e, yazı'ya, okuma uğraşı'na, Türk şiirine, edebiyatın bugününe, Avrupa'ya ve kent'e yakın gözlükle baktığı denemelerini bir araya getiren bir kitap. Ele aldığı konulara, yapmış olduğu okumaların satır aralarından bakmayı asla ihmal etmeyen Batur, bu tavrıyla okuma lâmbasının altına hangi kitapların çekileceğinin de insanı belirleyen bir seçim olduğuna işaret ediyor. Homeros'tan Yaşar Kemal'e, Oktay Rifat'a, Jean Bottero&dan Lue Ferry'ye kadar pek çok yazar ve düşünürün güzergâhından geçen denemeler dünle bugünü birleştiren yolun ne denli uzun olduğunun da bir göstergesi konumunda.

"İyi okumak, temelde bir muhalefet biçimidir" diyen Enis Batur'dan, muhalefet etmeye bir çağrı Okuma Lâmbası

 • Açıklama
  • Okuma Lâmbası, Enis Batur'un söz'e, yazı'ya, okuma uğraşı'na, Türk şiirine, edebiyatın bugününe, Avrupa'ya ve kent'e yakın gözlükle baktığı denemelerini bir araya getiren bir kitap. Ele aldığı konulara, yapmış olduğu okumaların satır aralarından bakmayı asla ihmal etmeyen Batur, bu tavrıyla okuma lâmbasının altına hangi kitapların çekileceğinin de insanı belirleyen bir seçim olduğuna işaret ediyor. Homeros'tan Yaşar Kemal'e, Oktay Rifat'a, Jean Bottero&dan Lue Ferry'ye kadar pek çok yazar ve düşünürün güzergâhından geçen denemeler dünle bugünü birleştiren yolun ne denli uzun olduğunun da bir göstergesi konumunda.

   "İyi okumak, temelde bir muhalefet biçimidir" diyen Enis Batur'dan, muhalefet etmeye bir çağrı Okuma Lâmbası

   Stok Kodu
   :
   303053493
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   250 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   53493    Okuma Lambası     Alkım    Enis Batur    Deneme / Eleştiri    Çağdaş Türk Edebiyatı                        9799756363699            975636369X        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat