Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Okulun Toplumsal İşlevi - Emeğin İnsancıllaştırılması ( Politeknik Eği

#smrgSAHAFOkulun Toplumsal İşlevi - Emeğin İnsancıllaştırılması ( Politeknik Eğitimin Temelleri )

Liste Fiyatı : 0,00
303065612
65612
Okulun Toplumsal İşlevi - Emeğin İnsancıllaştırılması ( Politeknik Eğitimin Temelleri )
Okulun Toplumsal İşlevi - Emeğin İnsancıllaştırılması ( Politeknik Eğitimin Temelleri ) #smrgSAHAF
Onur Yayınları
0.00
İki dünya sistemindeki, kapitalist ve sosyalist dünya sistemindeki eğitim kuram ve uygulamalarından hareket ederek politeknik eğitimin gerekliliğini ortaya koyan Polonyalı ünlü eğitim bilimci Ignacy Szaniawski'nin Emeğin İnsancıllaştırılması ve Okulun Toplumsal İşlevi - Politeknik Eğitimin Temelleri adlı yapıtı, 4 kesimden oluşmaktadır. İlk iki kesimi, kapitalist ülkelerdeki eğitim kuram ve uygulaması ile politeknik eğitimin kuramsal temellerini kapsamakta; burada emeğin insancıllaştırılmasında biricik yolun politeknik eğitim olduğu üzerinde durulmaktadır. 3. ve 4. kesimlerde ise Sovyetler Birliği ile Demokratik Alman Cumhuriyeti'ndeki politeknik eğitim uygulamaları incelenmektedir.

İlk iki kesimini okura sunduğumuz bu yapıtın, ülkemizde politeknik eğitim anlayışına açıklık getireceği inancındayız. -İzmir, Ekim 1979, TAHSİN YILMAZ (Önsözden)

 • Açıklama
  • İki dünya sistemindeki, kapitalist ve sosyalist dünya sistemindeki eğitim kuram ve uygulamalarından hareket ederek politeknik eğitimin gerekliliğini ortaya koyan Polonyalı ünlü eğitim bilimci Ignacy Szaniawski'nin Emeğin İnsancıllaştırılması ve Okulun Toplumsal İşlevi - Politeknik Eğitimin Temelleri adlı yapıtı, 4 kesimden oluşmaktadır. İlk iki kesimi, kapitalist ülkelerdeki eğitim kuram ve uygulaması ile politeknik eğitimin kuramsal temellerini kapsamakta; burada emeğin insancıllaştırılmasında biricik yolun politeknik eğitim olduğu üzerinde durulmaktadır. 3. ve 4. kesimlerde ise Sovyetler Birliği ile Demokratik Alman Cumhuriyeti'ndeki politeknik eğitim uygulamaları incelenmektedir.

   İlk iki kesimini okura sunduğumuz bu yapıtın, ülkemizde politeknik eğitim anlayışına açıklık getireceği inancındayız. -İzmir, Ekim 1979, TAHSİN YILMAZ (Önsözden)

   Stok Kodu
   :
   303065612
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   343 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1980
   Çeviren
   :
   Tahsin Yılmaz
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat