Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Nora: Bir Bebek Evi Hedda Gabler Rosmersholm Henrik İbsen Nora: Bir Bebek Evi Hedda Gabler Rosmersholm Henrik İbsen

#smrgKİTABEVİNora: Bir Bebek Evi Hedda Gabler Rosmersholm

Liste Fiyatı : 0,00
9789750106026
51378
Nora: Bir Bebek Evi Hedda Gabler Rosmersholm
Nora: Bir Bebek Evi Hedda Gabler Rosmersholm #smrgKİTABEVİ
Deniz Kitabevi
0.00
Bu ciltte bir araya getirilen oyunlarda itina ile kurulmuş üç burjuva ailesi, çok sevilmiş ve istenmiş üç kadın -Nora, Hedda, Rebecca- o kadınlarla geçeceği hayal edilmiş üç evlilik hayatı ve üç kadının kendi seçimleri ile belirlenmiş sonları var. Oyunları birlikte okumayı sağlayan bir küçük kurmaca anahtar da oyunların adında saklı olabilir: Kimsenin soyadını taşımayan ve uzun yıllar Avrupa'daki kadın hareketinin sembolü olarak görülmüş Nora, kocasınınki ile değil de babasının soyadı ile ait olduğu oyuna adını veren Hedda ve Rebecca'nın Rosmer ile evlenerek evsahibeliğine terfi ettiği Rosmersholm, Rosmer malikanesi.
 • Açıklama
  • Bu ciltte bir araya getirilen oyunlarda itina ile kurulmuş üç burjuva ailesi, çok sevilmiş ve istenmiş üç kadın -Nora, Hedda, Rebecca- o kadınlarla geçeceği hayal edilmiş üç evlilik hayatı ve üç kadının kendi seçimleri ile belirlenmiş sonları var. Oyunları birlikte okumayı sağlayan bir küçük kurmaca anahtar da oyunların adında saklı olabilir: Kimsenin soyadını taşımayan ve uzun yıllar Avrupa'daki kadın hareketinin sembolü olarak görülmüş Nora, kocasınınki ile değil de babasının soyadı ile ait olduğu oyuna adını veren Hedda ve Rebecca'nın Rosmer ile evlenerek evsahibeliğine terfi ettiği Rosmersholm, Rosmer malikanesi.
   Stok Kodu
   :
   9789750106026
   Boyut
   :
   14x22
   Sayfa Sayısı
   :
   352 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Çeviren
   :
   14x22
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   51378    Henrik İbsen    Nora: Bir Bebek Evi Hedda Gabler Rosmersholm     Deniz Kitabevi            Tiyatro    Norveç Edebiyatı    Oyun                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat