Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303079356
79356
Nimri Dede: Hayatı ve Şiirleri
Nimri Dede: Hayatı ve Şiirleri #smrgSAHAF
Manas Yayıncılık
0.00
Elazığ yöresinde, genellikle “aşıklık geleneği”nin olmadığı bilinmektedir. Nimri Dede, bu tespitin bir istisnasını oluşturmaktadır. Gerçekten, “Aşıklar Şölenine” katılan ve oradan dereceler alan, şiirleri ünlü sanatçılar tarafından bestelenen bir ozanlarının olduğunu, Elazığlıların önemli bir kısmı şimdiye kadar bilmiyordu. Bir tesadüfle fark ettiğimiz, felsefesini yürekten paylaştığımız Nimri Dede'yi tanıma, tanıtma ve şiirlerini bir bütün halinde tespit etme fırsatı bulduğumuz için bahtiyarız. (Önsöz'den)
 • Açıklama
  • Elazığ yöresinde, genellikle “aşıklık geleneği”nin olmadığı bilinmektedir. Nimri Dede, bu tespitin bir istisnasını oluşturmaktadır. Gerçekten, “Aşıklar Şölenine” katılan ve oradan dereceler alan, şiirleri ünlü sanatçılar tarafından bestelenen bir ozanlarının olduğunu, Elazığlıların önemli bir kısmı şimdiye kadar bilmiyordu. Bir tesadüfle fark ettiğimiz, felsefesini yürekten paylaştığımız Nimri Dede'yi tanıma, tanıtma ve şiirlerini bir bütün halinde tespit etme fırsatı bulduğumuz için bahtiyarız. (Önsöz'den)
   Stok Kodu
   :
   303079356
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   258 s.
   Basım Yeri
   :
   Elazığ
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2006
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   79356    Nimri Dede: Hayatı ve Şiirleri     Manas Yayıncılık    Ahmet Buran    Biyografi / Yaşam Öyküsü                        2006                9756089032        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat