Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Müstecabizade İsmet Hayatı Eserleri Mustafa Özsarı Müstecabizade İsmet Hayatı Eserleri Mustafa Özsarı

#smrgKİTABEVİMüstecabizade İsmet Hayatı Eserleri

Liste Fiyatı : 0,00
9789944997355
140913
Müstecabizade İsmet Hayatı Eserleri
Müstecabizade İsmet Hayatı Eserleri #smrgKİTABEVİ
3F Yayınevi
0.00
Elinizdeki bu kitaba konu olan ve genellikle ara nesil sanatçıları arasında gösterilen Müstecabizade İsmet (d.1868-öl.1917), edebî gerçekliği -eğer böyle bir gerçeklik varsa- içerik ile biçimin uyumlu bütünlüğünde aramaya çalışmış bir edebiyat ve kültür adamıdır. Aynı zamanda bilimsel nitelikli eserlere de imza atan Müstecabizade, 1890'lı yıllardan itibaren gelişen Türk edebiyatında gerek şiirleri, gerek bilimsel nitelikli kitap ve makaleleri gerekse dergi yöneticiliği ile Türk kültür ve edebiyatına yön veren isimler arasına girmeyi başarmıştır. Bu kitabın amacı Müstecabizade İsmet'in Balıkesir, İstanbul ve İzmir'deki edebî ve kültürel faaliyetlerini bir bütün olarak vermek, böylece İsmet Bey'in biyografisi ve edebî anlayışından hareketle, 1890'lı yıllardan itibaren gelişen edebî hareketliliği farklı bir bakış açısıyla ele almaktır. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Elinizdeki bu kitaba konu olan ve genellikle ara nesil sanatçıları arasında gösterilen Müstecabizade İsmet (d.1868-öl.1917), edebî gerçekliği -eğer böyle bir gerçeklik varsa- içerik ile biçimin uyumlu bütünlüğünde aramaya çalışmış bir edebiyat ve kültür adamıdır. Aynı zamanda bilimsel nitelikli eserlere de imza atan Müstecabizade, 1890'lı yıllardan itibaren gelişen Türk edebiyatında gerek şiirleri, gerek bilimsel nitelikli kitap ve makaleleri gerekse dergi yöneticiliği ile Türk kültür ve edebiyatına yön veren isimler arasına girmeyi başarmıştır. Bu kitabın amacı Müstecabizade İsmet'in Balıkesir, İstanbul ve İzmir'deki edebî ve kültürel faaliyetlerini bir bütün olarak vermek, böylece İsmet Bey'in biyografisi ve edebî anlayışından hareketle, 1890'lı yıllardan itibaren gelişen edebî hareketliliği farklı bir bakış açısıyla ele almaktır. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9789944997355
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   306 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   140913    Mustafa Özsarı    Müstecabizade İsmet Hayatı Eserleri     3F Yayınevi        #smrgTELİF    Edebiyat    Biyografi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat