Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Muhteşem Şair Muhibbî İskender Pala Muhteşem Şair Muhibbî İskender Pala

#smrgKİTABEVİMuhteşem Şair Muhibbî

Liste Fiyatı : 24,00
İndirimli Fiyat : 16,80
Kazancınız : 7,20
%30
Temin süresi 4 gündür.
9786054322510
145718
Muhteşem Şair Muhibbî
Muhteşem Şair Muhibbî #smrgKİTABEVİ
Kapı Yayınları
16.80
Şair mi daha kudretli, padişah mı? Muhibbi mi daha muhteşem, Süleyman mı? Süleyman ne vakit Kanuni oluyordu, ne vakit Muhibbi? Bir aşk ve iktidar adamı. Bir bilek, bir cihan, bir padişah. Kalbiyle şair, aklı ve zekasıyla hükümdar! Osmanlı'nın en haşmetli padişahı, sultanlar sultanı, Akdeniz, Karadeniz, Anadolu ve Rum ülkesinin sahibi. Üstünde yükseldiği mülkü şiirle taçlandıran eşsiz insan. Ve o bir şair... (Ön Kapak) Osmanlı'nın en "Muhteşem" hükümdarıdır o. 46 yıl boyunca dünyanın en büyük imparatorluğunu yönetmiş, bunun on yılı aşkın bölümünü İstanbul'dan uzakta, seferlerde geçirmiş ve nihayet yine bir sefer esnasında vefat etmiş, ömrünü ekseriya at sırtında, karargâh otağında, yolda, muhasarada ve savaşta geçirmiştir. Bu sürede, elbette çok şiir yazmıştır. Şiir yazmıştır, çünkü sözü şiir biçiminde söylemeyi üstün tutmuştur. Şiir yazmıştır, çünkü doğu medeniyetinin hükümdarları kılıç kadar söz ile de birbirlerine üstün gelmek istemişlerdir. Şiir yazmıştır, çünkü çevresindeki insanların kaç kırat söz söylediklerini anlamak istemiştir. Şiir yazmıştır, çünkü meclisinde zihinleri mest eden bade şiir olmuştur. Şiir yazmıştır, çünkü şairleri himaye etmeyi Hz. Peygamber sünneti bilmiştir. Ve nihayet şiir yazmıştır, çünkü âşıktır. Üzülürken, severken, ağlarken şiire sığınmak istemiştir. Şiirdeki adı Muhibbî'dir. Ve Muhibbî, yirmi altı şair hükümdarın en "Muhteşem" olanıdır. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Şair mi daha kudretli, padişah mı? Muhibbi mi daha muhteşem, Süleyman mı? Süleyman ne vakit Kanuni oluyordu, ne vakit Muhibbi? Bir aşk ve iktidar adamı. Bir bilek, bir cihan, bir padişah. Kalbiyle şair, aklı ve zekasıyla hükümdar! Osmanlı'nın en haşmetli padişahı, sultanlar sultanı, Akdeniz, Karadeniz, Anadolu ve Rum ülkesinin sahibi. Üstünde yükseldiği mülkü şiirle taçlandıran eşsiz insan. Ve o bir şair... (Ön Kapak) Osmanlı'nın en "Muhteşem" hükümdarıdır o. 46 yıl boyunca dünyanın en büyük imparatorluğunu yönetmiş, bunun on yılı aşkın bölümünü İstanbul'dan uzakta, seferlerde geçirmiş ve nihayet yine bir sefer esnasında vefat etmiş, ömrünü ekseriya at sırtında, karargâh otağında, yolda, muhasarada ve savaşta geçirmiştir. Bu sürede, elbette çok şiir yazmıştır. Şiir yazmıştır, çünkü sözü şiir biçiminde söylemeyi üstün tutmuştur. Şiir yazmıştır, çünkü doğu medeniyetinin hükümdarları kılıç kadar söz ile de birbirlerine üstün gelmek istemişlerdir. Şiir yazmıştır, çünkü çevresindeki insanların kaç kırat söz söylediklerini anlamak istemiştir. Şiir yazmıştır, çünkü meclisinde zihinleri mest eden bade şiir olmuştur. Şiir yazmıştır, çünkü şairleri himaye etmeyi Hz. Peygamber sünneti bilmiştir. Ve nihayet şiir yazmıştır, çünkü âşıktır. Üzülürken, severken, ağlarken şiire sığınmak istemiştir. Şiirdeki adı Muhibbî'dir. Ve Muhibbî, yirmi altı şair hükümdarın en "Muhteşem" olanıdır. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786054322510
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   227 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   145718    İskender Pala    Muhteşem Şair Muhibbî     Kapı Yayınları        #smrgTELİF    Edebiyat    Biyografi    Şiir    Tarih                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat