Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Mücahede-i Milliye; Gurbet ve Avdet Devirleri Mizancı Mehmet Murat Mücahede-i Milliye; Gurbet ve Avdet Devirleri Mizancı Mehmet Murat

#smrgSAHAFMücahede-i Milliye; Gurbet ve Avdet Devirleri

Liste Fiyatı : 0,00
303013662
13662
Mücahede-i Milliye; Gurbet ve Avdet Devirleri
Mücahede-i Milliye; Gurbet ve Avdet Devirleri #smrgSAHAF
Nehir Yayınları
0.00
19. ve 20. yüzyıl Türk fikir ve edebiyat dünyasının perde arkasında kalmış isimlerinden biri olan Mizancı Mehmet Murad, çeşitli faaliyetleriyle yaşadığı devri etkilemiş önemli şahsiyetlerdendir. Bu eserde Mizancı Murad'ın Düyun-i Umumiye Komiserliğini bırakıp Paris'e kaçmasından başlayarak tekrar İstanbul'a dönüşüne ve sonraki kısa bir döneme kadar olan hayatı anlatılır. Eser, görüleceği gibi, bir “Mukaddime” ile “Gurbet Devri” ve “Avdet Devri” başlıklarını taşıyan iki ana kısımdan ve ayrıca 23 alt bölümden meydana gelmiştir.

Mücahede-i milliye yurt dışına kaçan Jön Türkelerin oradaki mücadelelerini ve ruh hallerini yansıtması bakımından son derece dikkate değer bir eserdir.

 • Açıklama
  • 19. ve 20. yüzyıl Türk fikir ve edebiyat dünyasının perde arkasında kalmış isimlerinden biri olan Mizancı Mehmet Murad, çeşitli faaliyetleriyle yaşadığı devri etkilemiş önemli şahsiyetlerdendir. Bu eserde Mizancı Murad'ın Düyun-i Umumiye Komiserliğini bırakıp Paris'e kaçmasından başlayarak tekrar İstanbul'a dönüşüne ve sonraki kısa bir döneme kadar olan hayatı anlatılır. Eser, görüleceği gibi, bir “Mukaddime” ile “Gurbet Devri” ve “Avdet Devri” başlıklarını taşıyan iki ana kısımdan ve ayrıca 23 alt bölümden meydana gelmiştir.

   Mücahede-i milliye yurt dışına kaçan Jön Türkelerin oradaki mücadelelerini ve ruh hallerini yansıtması bakımından son derece dikkate değer bir eserdir.

   Stok Kodu
   :
   303013662
   Boyut
   :
   13x20
   Sayfa Sayısı
   :
   333 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1994
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat