Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Mondros, Sevr ve Mudanya, Lozan Cevad Odyakmaz Mondros, Sevr ve Mudanya, Lozan Cevad Odyakmaz

#smrgKİTABEVİMondros, Sevr ve Mudanya, Lozan

Liste Fiyatı : 25,00
İndirimli Fiyat : 18,75
Kazancınız : 6,25
%25
Temin süresi 4 gündür.
9786055224288
155463
Mondros, Sevr ve Mudanya, Lozan
Mondros, Sevr ve Mudanya, Lozan #smrgKİTABEVİ
Togan Yayıncılık
18.75
Milletlerin tarihlerinde kendilerine mutluluk veren, kıvanç duymalarına, övünmelerine, güvenmelerine neden olan günlerin yanında onları üzen, bedbaht eden, hattâ yok olmalarına, tarihten silinmelerine sebep olan günler de vardır. O milletler; bu günleri unutmadıkları, nesilden nesile aynı ile aktarabildikleri ölçüde varlıklarını korumak, yaşamlarını sürdürmek, güçlerini arttırmak ve geliştirmek imkânını bulurlar. Türklüğün yakın tarihinde Mondros ve Mudanya mütarekelerinin yapıldığı günler ile Sevr Antlaşmasının Osmanlı İmparatorluğu tarafından, Lozan Antlaşmasının da Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılması üzerine kurulan "Türkiye Cumhuriyeti" tarafından imzalandıkları günler, böyle unutulmaması, yaşatılması, hafızalarda taze tutulması gereken günlerdir. Bu nedenle, bahse konu Anlaşma ve Antlaşmaları bugünkü Türkçemize çevirerek sizlere sunabilmiş olmanın kıvancını duymaktayım. -Cevad Odyakmaz- (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Milletlerin tarihlerinde kendilerine mutluluk veren, kıvanç duymalarına, övünmelerine, güvenmelerine neden olan günlerin yanında onları üzen, bedbaht eden, hattâ yok olmalarına, tarihten silinmelerine sebep olan günler de vardır. O milletler; bu günleri unutmadıkları, nesilden nesile aynı ile aktarabildikleri ölçüde varlıklarını korumak, yaşamlarını sürdürmek, güçlerini arttırmak ve geliştirmek imkânını bulurlar. Türklüğün yakın tarihinde Mondros ve Mudanya mütarekelerinin yapıldığı günler ile Sevr Antlaşmasının Osmanlı İmparatorluğu tarafından, Lozan Antlaşmasının da Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılması üzerine kurulan "Türkiye Cumhuriyeti" tarafından imzalandıkları günler, böyle unutulmaması, yaşatılması, hafızalarda taze tutulması gereken günlerdir. Bu nedenle, bahse konu Anlaşma ve Antlaşmaları bugünkü Türkçemize çevirerek sizlere sunabilmiş olmanın kıvancını duymaktayım. -Cevad Odyakmaz- (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786055224288
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   600 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   155463    Cevad Odyakmaz    Mondros    Sevr ve Mudanya    Lozan     Togan Yayıncılık        9786055224288    Tarih    Cunhuriyet Tarihi    Osmanlı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat