Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303151163
151163
Modada Anarşizm
Modada Anarşizm #smrgSAHAF
Phoenix Yayınevi
0.00
On dokuzuncu yüzyıl başlarında ilk örneklerini veren, yirminci yüzyıldan itibaren de egemenliğini duyumsatan, son derece özgür alanlara yayılarak, çeşitli yaklaşımlara gövdesinde yaşama olanağı sağlayan, kendine özgü beğeni yargıları oluşturan "modada anarşi" sözcüğü post-modern ortamda yeni anlamlar kazandı. On dokuzuncu yüzyılın başında girilen ve "Parlamenter - Bilimsel - Teknoloji Çağı" olarak adlandırılan çağda tarımsal kültürün tüm değerleri iflas etti. Önce saray, sonra din ve kısa zamanda da tarımsal kültürle ilgili bütün kurumlar değişti. Askeri taktiklerden aileye ve milli eğitime kadar her şey yerini yeni kurulan dünyaya göre ayarladı. Bilimsel araştırmalar, teknoloji ve parlamenter düzen yeni bir ortam yarattı. Bu yeni oluşum, insanların yaygın biçimde savaştığı, birbirine girdiği, hayatın giderek parçalandığı, kentlerin vahşice bir üstünlük ve baskının gösteri alanına dönüştüğü, insanın doğayla ve kendi içyapısıyla bağlarını bir daha kuramayacak biçimde kopardığı yolundaki korkuların da arttığı yeni bir dönemi hazırladı. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • On dokuzuncu yüzyıl başlarında ilk örneklerini veren, yirminci yüzyıldan itibaren de egemenliğini duyumsatan, son derece özgür alanlara yayılarak, çeşitli yaklaşımlara gövdesinde yaşama olanağı sağlayan, kendine özgü beğeni yargıları oluşturan "modada anarşi" sözcüğü post-modern ortamda yeni anlamlar kazandı. On dokuzuncu yüzyılın başında girilen ve "Parlamenter - Bilimsel - Teknoloji Çağı" olarak adlandırılan çağda tarımsal kültürün tüm değerleri iflas etti. Önce saray, sonra din ve kısa zamanda da tarımsal kültürle ilgili bütün kurumlar değişti. Askeri taktiklerden aileye ve milli eğitime kadar her şey yerini yeni kurulan dünyaya göre ayarladı. Bilimsel araştırmalar, teknoloji ve parlamenter düzen yeni bir ortam yarattı. Bu yeni oluşum, insanların yaygın biçimde savaştığı, birbirine girdiği, hayatın giderek parçalandığı, kentlerin vahşice bir üstünlük ve baskının gösteri alanına dönüştüğü, insanın doğayla ve kendi içyapısıyla bağlarını bir daha kuramayacak biçimde kopardığı yolundaki korkuların da arttığı yeni bir dönemi hazırladı. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   303151163
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   240 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   151163    Modada Anarşizm     Phoenix Yayınevi    Ayşe İşbilen    Kültür    Giyim    Kostüm                    İnceleme - Araştırma    9786055738723            9786055738723        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat