Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303061111
61111
Mitolojiye Giriş
Mitolojiye Giriş #smrgSAHAF
Karam Yayınları
0.00
Mitolojiye Giriş, mitolojik şuuru oluşturan etmenler, çağdaş mitolojik teoriler ve ekoller ve bu ekollerin özellikle hakkında bilgi içermektedir. Ayrıca değişen dünya konjonktüründe ulusal kimlik meselelerinin önünde gelen kültür ekolojisinin temel taşı olan mitolojimizin önünde duran problemler ve onların çözüm yolları da bu kitapta gösterilmeye çalışıldı. Her ne kadar geç de olsa Türk mitolojisinin çağdaş bilimi ışığında ve çağdaş yöntemlerle araştırılması gerekmektedir. Bugün Türk mitolojisinin sıkıntısı malzeme eksikliğinden ziyade teorik alt yapının olmamasından dolayıdır. Nitekim dağınık ve birbirinden uzak olan mitolojik belgeleri bir araya getirmek işin yalnız bir kısmıdır, diğer önemli kısmı bu belgelerin senkron dizilişini oluşturmak ve sistemi ortaya koyabilmektir.
 • Açıklama
  • Mitolojiye Giriş, mitolojik şuuru oluşturan etmenler, çağdaş mitolojik teoriler ve ekoller ve bu ekollerin özellikle hakkında bilgi içermektedir. Ayrıca değişen dünya konjonktüründe ulusal kimlik meselelerinin önünde gelen kültür ekolojisinin temel taşı olan mitolojimizin önünde duran problemler ve onların çözüm yolları da bu kitapta gösterilmeye çalışıldı. Her ne kadar geç de olsa Türk mitolojisinin çağdaş bilimi ışığında ve çağdaş yöntemlerle araştırılması gerekmektedir. Bugün Türk mitolojisinin sıkıntısı malzeme eksikliğinden ziyade teorik alt yapının olmamasından dolayıdır. Nitekim dağınık ve birbirinden uzak olan mitolojik belgeleri bir araya getirmek işin yalnız bir kısmıdır, diğer önemli kısmı bu belgelerin senkron dizilişini oluşturmak ve sistemi ortaya koyabilmektir.
   Stok Kodu
   :
   303061111
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   150 s.
   Basım Yeri
   :
   Çorum
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   61111    Mitolojiye Giriş     Karam Yayınları     Fuzuli Bayat    Mitoloji                        Halkbilim Kitaplığı    9789756467107            975646710X        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat