Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Misyonerlik Karşısında Türkiye Samiha Ayverdi Misyonerlik Karşısında Türkiye Samiha Ayverdi

#smrgSAHAFMisyonerlik Karşısında Türkiye

Liste Fiyatı : 0,00
303040881
40881
Misyonerlik Karşısında Türkiye
Misyonerlik Karşısında Türkiye #smrgSAHAF
Turan Neşriyat Yurdu
0.00
Türkler arasında Hıristiyanlığın yayılması, milli bekamız için bir tehlike teşkil ettiği gibi, misyonerlik faaliyetlerinin dini olduğu kadar emperyalist gayesi de bulunduğunu bilmemiz yerinde olur. Nitekim devrimizde kültür istiklali veya istilası, milletlerin varlığı ve yokluğu bakımından en hayati meseleyi teşkil etmektedir. Bu sebepledir ki XIX. asırda müstemlekeci devletlerin Şarkiyat ve İslamiyet ilimlerine büyük ehemmiyet vermelerinde ve misyonerlik faaliyetlerinin artmasında, milli ve dini gayeler dışında, bir takım emeller de yer almış bulunmaktadır... (Önsözden)
 • Açıklama
  • Türkler arasında Hıristiyanlığın yayılması, milli bekamız için bir tehlike teşkil ettiği gibi, misyonerlik faaliyetlerinin dini olduğu kadar emperyalist gayesi de bulunduğunu bilmemiz yerinde olur. Nitekim devrimizde kültür istiklali veya istilası, milletlerin varlığı ve yokluğu bakımından en hayati meseleyi teşkil etmektedir. Bu sebepledir ki XIX. asırda müstemlekeci devletlerin Şarkiyat ve İslamiyet ilimlerine büyük ehemmiyet vermelerinde ve misyonerlik faaliyetlerinin artmasında, milli ve dini gayeler dışında, bir takım emeller de yer almış bulunmaktadır... (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   303040881
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   228 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1969
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   40881    Samiha Ayverdi    Misyonerlik Karşısında Türkiye     Turan Neşriyat Yurdu        #smrgTELİF    Politika / Siyaset                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat