Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Mirkatü'l - Cihad Gelibolulu Mustafa Ali Mirkatü'l - Cihad Gelibolulu Mustafa Ali

#smrgKİTABEVİMirkatü'l - Cihad

Liste Fiyatı : 98,00
İndirimli Fiyat : 78,40
Kazancınız : 19,60
%20
Temin süresi 10 gündür.
9789751632142
192213
Mirkatü'l - Cihad
Mirkatü'l - Cihad #smrgKİTABEVİ
TDK Türk Dil Kurumu
78.40
Mirkâtü'l-Cihâd, 14. yüzyılda yazılmış bir Danişmendnâme nüshasını Gelibolulu Mustafa Âlî'nin kendi çağının diline aktardığı bir kitaptır. Klasik Osmanlı Türkçesinin ses, yapı ve söz dizimi özelliklerinin önemli ölçüde yansıtan bu eser, içerik olarak Aşağı Kelkit Havzası'nın (Sivas, Tokat, Niksar, Amasya, Çorum) Türkler tarafından fethini anlatır. Destan motifleri arasına gizlenmiş önemli tarihî bilgiler esere tarih metni özelliği de kazandırmaktadır. Eserin birinci bölümünde Mirkâtü'l-Cihâd'ın başlıca dil özellikleri ikinci bölümünde çeviri yazılı metin, üçüncü bölümünde ise dizin/sözlük yer almaktadır.
 • Açıklama
  • Mirkâtü'l-Cihâd, 14. yüzyılda yazılmış bir Danişmendnâme nüshasını Gelibolulu Mustafa Âlî'nin kendi çağının diline aktardığı bir kitaptır. Klasik Osmanlı Türkçesinin ses, yapı ve söz dizimi özelliklerinin önemli ölçüde yansıtan bu eser, içerik olarak Aşağı Kelkit Havzası'nın (Sivas, Tokat, Niksar, Amasya, Çorum) Türkler tarafından fethini anlatır. Destan motifleri arasına gizlenmiş önemli tarihî bilgiler esere tarih metni özelliği de kazandırmaktadır. Eserin birinci bölümünde Mirkâtü'l-Cihâd'ın başlıca dil özellikleri ikinci bölümünde çeviri yazılı metin, üçüncü bölümünde ise dizin/sözlük yer almaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9789751632142
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   977 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   192213    Gelibolulu Mustafa Ali    Mirkatü'l - Cihad     TDK Türk Dil Kurumu    Ali Akar    #smrgTELİF    Dil / Dilbilgisi                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat