Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303146576
146576
Mesudiye Zırhlısı Tarihi
Mesudiye Zırhlısı Tarihi #smrgSAHAF
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yayınları
0.00
Piri Reis Araştırma Merkezi Yayınları'ndan olan kitap Türk Deniz Harp Tarihinde İz Bırakan Gemiler, Olaylar ve Şahıslar serisin 5. sayısını oluşturuyor. Kitapta Türk Bahriyesine uzun yıllar hizmet eden ve donanmanın sancak gemisi olarak görev yapan Mesudiye Zırhlısı'nın yaklaşık olarak 40 yıla yayılmış yaşam öyküsü anlatılıyor. Zırhın tarihsel gelişimi ve Abdülaziz dönemi Osmanlı Donanması'nın anlatıldığı ilk bölümün ardından sırasıyla, Mesudiye'nin İngiltere'de inşası, Osmanlı Donanması'na katılması, Ansaldo tezgahlarında tadilatı, yeniden Osmanlı Donanması'na katılışı ve İngiliz denizaltısı tarafından batırılması anlatılıyor. 126 sayfalık eser Osmanlı Donanması'nın en önemli gemilerinden Mesudiye Zırhlısı'nı yakından tanımak isteyenler için kaynak niteliğinde. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Piri Reis Araştırma Merkezi Yayınları'ndan olan kitap Türk Deniz Harp Tarihinde İz Bırakan Gemiler, Olaylar ve Şahıslar serisin 5. sayısını oluşturuyor. Kitapta Türk Bahriyesine uzun yıllar hizmet eden ve donanmanın sancak gemisi olarak görev yapan Mesudiye Zırhlısı'nın yaklaşık olarak 40 yıla yayılmış yaşam öyküsü anlatılıyor. Zırhın tarihsel gelişimi ve Abdülaziz dönemi Osmanlı Donanması'nın anlatıldığı ilk bölümün ardından sırasıyla, Mesudiye'nin İngiltere'de inşası, Osmanlı Donanması'na katılması, Ansaldo tezgahlarında tadilatı, yeniden Osmanlı Donanması'na katılışı ve İngiliz denizaltısı tarafından batırılması anlatılıyor. 126 sayfalık eser Osmanlı Donanması'nın en önemli gemilerinden Mesudiye Zırhlısı'nı yakından tanımak isteyenler için kaynak niteliğinde. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   303146576
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   126 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Kapak Türü
   :
   1. Hamur
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   146576        Mesudiye Zırhlısı Tarihi     Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yayınları        #smrgTELİF    Tarih    Donanma    Denizcilik    Osmanlı    Bahriye                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat