Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303080642
80642
Max Weber'de Bilim ve Sosyoloji
Max Weber'de Bilim ve Sosyoloji #smrgSAHAF
Ara Yayıncılık
0.00
Eldeki kitap, Max Weber'in bilim anlayışını ve bu anlayış doğrultusunda geliştirdiği özgün sosyoloji kuramını, bilim felsefesi açısından ele almakta ve bu bilim anlayışı ve sosyoloji kuramını, günümüzdeki tartışmalar ile ilgi içinde değerlendirmeye çalışmaktadır. Kitapta Max Weber'in “özgür bilim” anlayışının, özellikle “azgelişmişlik” adı verilen ülkelerde yaygınlık kazanan ve neredeyse resmileştirilen bilim anlayışları ve “sosyolojileri” karşısında özel ve özgün niteliği üzerinde durulmaktadır.
 • Açıklama
  • Eldeki kitap, Max Weber'in bilim anlayışını ve bu anlayış doğrultusunda geliştirdiği özgün sosyoloji kuramını, bilim felsefesi açısından ele almakta ve bu bilim anlayışı ve sosyoloji kuramını, günümüzdeki tartışmalar ile ilgi içinde değerlendirmeye çalışmaktadır. Kitapta Max Weber'in “özgür bilim” anlayışının, özellikle “azgelişmişlik” adı verilen ülkelerde yaygınlık kazanan ve neredeyse resmileştirilen bilim anlayışları ve “sosyolojileri” karşısında özel ve özgün niteliği üzerinde durulmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   303080642
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   262 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1990
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   80642    Max Weber'de Bilim ve Sosyoloji     Ara Yayıncılık    Doğan Özlem    Sosyoloji / Toplumbilim                        Felsefe Dizisi                        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat