Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303000673
673
Masal Olanlar
Masal Olanlar #smrgSAHAF
İletişim Yayınları
0.00
Sermet Muhtar Alus, 1932 yılında Ahşam gazetesinde yayımlanmış yazılarının derlemesinden oluşan bu kitapta, kendi döneminin "nostaljik" ruhunu yansıtıyor. Bir zamanların gündelik hayatını, o günleri yaşayanların ağzından anlatıyor. Neler yok ki masal olanlar arasında... Düğünler, kına geceleri, hamama gidişler, meyhaneler, Odeon'daki maskeli balolar, meczuplar... Münif Fehim ile Salih Erimez'in karikatürleri ve döneme ait fotoğraflar eşliğinde... (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Sermet Muhtar Alus, 1932 yılında Ahşam gazetesinde yayımlanmış yazılarının derlemesinden oluşan bu kitapta, kendi döneminin "nostaljik" ruhunu yansıtıyor. Bir zamanların gündelik hayatını, o günleri yaşayanların ağzından anlatıyor. Neler yok ki masal olanlar arasında... Düğünler, kına geceleri, hamama gidişler, meyhaneler, Odeon'daki maskeli balolar, meczuplar... Münif Fehim ile Salih Erimez'in karikatürleri ve döneme ait fotoğraflar eşliğinde... (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303000673
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   290 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1997
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   673    İletişim Yayınları    Masal Olanlar     Sermet Muhtar Alus    Haz. Nuri Akbayar        303000673        Şehir    İstanbul                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat