Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303127169
127169
Martin Eden
Martin Eden #smrgSAHAF
Cem Yayınevi
0.00
Martin Eden, otobiyografik niteliği ile, bütün Jack London yapıtları arasında çok özel bir yere sahiptir. Jack London'ın bireyciliğe saldırısı, hiçbir yapıtında Martin Eden'deki yetkinliğe ulaşamaz. Martin'in coşturucu bir karanlık ve eşsiz bir güçlülükle sürdürdüğü savaşım, insan soyunun aydınlanması uğraşında bir esin kaynağıdır. Ama Martin bir bireycidir ve bu “ilk günah” ödenecektir. Eşsiz serüvenin sonunda, bireysel başarının doruğunda Martin, aldanmış, amaçsız, yalnız ve umutsuz bir insandır. Burjuva toplumunun sahte değerlerinden, ikiyüzlülüğünden kaçan Martin, o eski, dost Güney Denizleri'ne sığınacaktır. Ama o, artık Güney Denizleri'nin avutup doyurabildiği Martin Eden değildir ve aradığı dinginliği ancak o dost suların altında bulabilecektir.

Cem Yayınevi Jack London'ın bu en ünlü yapıtını Kaya Ersoy'un Türkçesiyle okuyucularına sunmaktadır.

 • Açıklama
  • Martin Eden, otobiyografik niteliği ile, bütün Jack London yapıtları arasında çok özel bir yere sahiptir. Jack London'ın bireyciliğe saldırısı, hiçbir yapıtında Martin Eden'deki yetkinliğe ulaşamaz. Martin'in coşturucu bir karanlık ve eşsiz bir güçlülükle sürdürdüğü savaşım, insan soyunun aydınlanması uğraşında bir esin kaynağıdır. Ama Martin bir bireycidir ve bu “ilk günah” ödenecektir. Eşsiz serüvenin sonunda, bireysel başarının doruğunda Martin, aldanmış, amaçsız, yalnız ve umutsuz bir insandır. Burjuva toplumunun sahte değerlerinden, ikiyüzlülüğünden kaçan Martin, o eski, dost Güney Denizleri'ne sığınacaktır. Ama o, artık Güney Denizleri'nin avutup doyurabildiği Martin Eden değildir ve aradığı dinginliği ancak o dost suların altında bulabilecektir.

   Cem Yayınevi Jack London'ın bu en ünlü yapıtını Kaya Ersoy'un Türkçesiyle okuyucularına sunmaktadır.

   Stok Kodu
   :
   303127169
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   486 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   1996
   Çeviren
   :
   Kaya Ersoy
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   127169    Jack London    Martin Eden     Cem Yayınevi        #smrgÇEVİRİ    Roman    Amerikan Edebiyatı    Otobiyografik Roman                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat