Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303004216
4216
Manevi İlimlere Giriş
Manevi İlimlere Giriş #smrgSAHAF
İnsan Yayınları
0.00
Modern Batı'nin içerisine düşmüş olduğu krizi ustaca tahlil eden Renê Guénon, “kurtuluş”un yeniden geleneğe ve metafizik değerlere dönmekte olduğunu söyler. İnsanın manevi seyr-i sülükü ve tahakkuku çerçevesinde derlenen bu makaleleri, insan olan varlığın, çeşitli Tradisyonlarca “Cennet hali” olarak betimlenen manevi duruma ermesini, sonra da varlığın yüksek hallerine ulaşmasını ve nihayet “kurtuluş” hali olarak tanımlanabilecek olanı elde etmesini sağlamaya yönelik bir manevi etkinin özgün törenlerle iletilmesi olan inisyasyonun doğasını tanımlamaya yönelik yazılardır.
 • Açıklama
  • Modern Batı'nin içerisine düşmüş olduğu krizi ustaca tahlil eden Renê Guénon, “kurtuluş”un yeniden geleneğe ve metafizik değerlere dönmekte olduğunu söyler. İnsanın manevi seyr-i sülükü ve tahakkuku çerçevesinde derlenen bu makaleleri, insan olan varlığın, çeşitli Tradisyonlarca “Cennet hali” olarak betimlenen manevi duruma ermesini, sonra da varlığın yüksek hallerine ulaşmasını ve nihayet “kurtuluş” hali olarak tanımlanabilecek olanı elde etmesini sağlamaya yönelik bir manevi etkinin özgün törenlerle iletilmesi olan inisyasyonun doğasını tanımlamaya yönelik yazılardır.
   Stok Kodu
   :
   303004216
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   208 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1997
   Çeviren
   :
   Fevzi Topaçoğlu
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   4216    İnsan Yayınları    Manevi İlimlere Giriş     René Guénon        Fevzi Topaçoğlu    303004216        Felsefe    Fransız Felsefesi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat