Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9786053607809
152962
Malavika ve Agnimitra
Malavika ve Agnimitra #smrgKİTABEVİ
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
0.00
MS 4. yüzyılda yaşadığı düşünülen Kalidasa, klasik Hint edebiyatının en önemli şair ve yazarları arasında yer alır. Hindistan'ın altın çağı olarak bilinen Gupta döneminde yaşamıştır. Hayatı hakkındaki bilgiler anlatılan efsanelere dayanmaktadır. Üçü dram, dördü şiir olmak üzere yedi eseri vardır. Eserlerinin konularını tarih, mitoloji ve dinden almıştır. Malavika ve Agnimitra'nın konusu özgün olmakla birlikte oyunda tarihten alınmış gerçek kişiler de yer alır.

Bir aşk hikâyesi olan Malavika ve Agnimitra muhtemelen yazarın gençlik dönemine ait bir çalışmadır. (Tanıtım Bülteninden)

 • Açıklama
  • MS 4. yüzyılda yaşadığı düşünülen Kalidasa, klasik Hint edebiyatının en önemli şair ve yazarları arasında yer alır. Hindistan'ın altın çağı olarak bilinen Gupta döneminde yaşamıştır. Hayatı hakkındaki bilgiler anlatılan efsanelere dayanmaktadır. Üçü dram, dördü şiir olmak üzere yedi eseri vardır. Eserlerinin konularını tarih, mitoloji ve dinden almıştır. Malavika ve Agnimitra'nın konusu özgün olmakla birlikte oyunda tarihten alınmış gerçek kişiler de yer alır.

   Bir aşk hikâyesi olan Malavika ve Agnimitra muhtemelen yazarın gençlik dönemine ait bir çalışmadır. (Tanıtım Bülteninden)

   Stok Kodu
   :
   9786053607809
   Boyut
   :
   13x21
   Sayfa Sayısı
   :
   101 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Çeviren
   :
   H. Derya Can
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat