Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Locke John Dunn Locke John Dunn Locke John Dunn

#smrgKİTABEVİLocke

Liste Fiyatı : 18,00
İndirimli Fiyat : 14,40
Kazancınız : 3,60
%20
Temin süresi 6 gündür.
9789752984448
87042
Locke
Locke #smrgKİTABEVİ
Dost Kitabevi
14.40
Onyedinci yüzyıl sonuyla onsekizinci yüzyıl başlarının en etkili İngiliz düşünürlerinden biridir John Locke. Döneminin aydınlanma etkinliğinde başı çeken filozoflardan olduğu kabul edilir. Bilgimizin deneyim üzerinde temellendiği ve bize duyular yoluyla ulaştığı, fakat özündeki anlamın sıklıkla yanlış anlaşıldığı yönündeki temel ilkesi bugün de tartışılan bir argüman olmayı sürdürüyor. Bu inceleme, Locke‘un bu yargıya nasıl ulaştığı, sorumlu hükümet kavramının ne olduğu, hoşgörü temelindeki liberal değerlerin nasıl kavranması gerektiği konusunda aydınlatıcı bir başvuru kaynağı.
 • Açıklama
  • Onyedinci yüzyıl sonuyla onsekizinci yüzyıl başlarının en etkili İngiliz düşünürlerinden biridir John Locke. Döneminin aydınlanma etkinliğinde başı çeken filozoflardan olduğu kabul edilir. Bilgimizin deneyim üzerinde temellendiği ve bize duyular yoluyla ulaştığı, fakat özündeki anlamın sıklıkla yanlış anlaşıldığı yönündeki temel ilkesi bugün de tartışılan bir argüman olmayı sürdürüyor. Bu inceleme, Locke‘un bu yargıya nasıl ulaştığı, sorumlu hükümet kavramının ne olduğu, hoşgörü temelindeki liberal değerlerin nasıl kavranması gerektiği konusunda aydınlatıcı bir başvuru kaynağı.
   Stok Kodu
   :
   9789752984448
   Boyut
   :
   12x16
   Sayfa Sayısı
   :
   149 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Çeviren
   :
   Hakan Gür
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   87042    John Dunn    Locke     Dost Kitabevi        #smrgÇEVİRİ    Felsefe    İngiliz Felsefesi    Biyografi    John Locke                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat