Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
La Ceramiques d'Asie- Mineure et de Costantinople - Du 15. au 18. Sièc La Ceramiques d'Asie- Mineure et de Costantinople - Du 15. au 18. Sièc

#smrgKİTABEVİLa Ceramiques d'Asie- Mineure et de Costantinople - Du 15. au 18. Siècle TIPKIBASIM

Liste Fiyatı : 0,00
9786053962847
171662
La Ceramiques d'Asie- Mineure et de Costantinople - Du 15. au 18. Siècle TIPKIBASIM
La Ceramiques d'Asie- Mineure et de Costantinople - Du 15. au 18. Siècle TIPKIBASIM #smrgKİTABEVİ
Arkeoloji ve Sanat Yayınları
0.00
İstanbul'un Asya ve Avrupa yakasındaki demiryolu hatlarını Boğazın altından geçen bir tüp tünel ile birbirine bağlamayı amaçlayan Marmaray ve Metro projeleri Türkiye'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük raylı toplu ulaşım ağını oluşturmaktadır. Bu proje bağlamında İstanbul'un Asya yakasında Üsküdar Meydanı'nda, tarihî yarımadanın içinde Sirkeci ve Yenikapı istasyon alanlarında, ilgili Koruma Kurulu'nun kararları doğrultusunda, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü arkeolojik kurtarma kazıları gerçekleştirmiştir. 2004-2011 arasında geniş katılımlı kazı ekipleri tarafından yürütülen bu kurtarma kazıları sırasında bulunan taşınır ve taşınmaz kültür varlıkları İstanbul'un tarihine ve kent arkeolojisine önemli katkılar sağlamış, bilinenlerin ötesinde şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkarmıştır.
 • Açıklama
  • İstanbul'un Asya ve Avrupa yakasındaki demiryolu hatlarını Boğazın altından geçen bir tüp tünel ile birbirine bağlamayı amaçlayan Marmaray ve Metro projeleri Türkiye'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük raylı toplu ulaşım ağını oluşturmaktadır. Bu proje bağlamında İstanbul'un Asya yakasında Üsküdar Meydanı'nda, tarihî yarımadanın içinde Sirkeci ve Yenikapı istasyon alanlarında, ilgili Koruma Kurulu'nun kararları doğrultusunda, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü arkeolojik kurtarma kazıları gerçekleştirmiştir. 2004-2011 arasında geniş katılımlı kazı ekipleri tarafından yürütülen bu kurtarma kazıları sırasında bulunan taşınır ve taşınmaz kültür varlıkları İstanbul'un tarihine ve kent arkeolojisine önemli katkılar sağlamış, bilinenlerin ötesinde şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkarmıştır.
   Stok Kodu
   :
   9786053962847
   Boyut
   :
   18x26
   Sayfa Sayısı
   :
   46 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Fransızca
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat