Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Kurtuluş Savaşı'nın İçyüzü: Bir Albayın Anıları Şerif Güralp Kurtuluş Savaşı'nın İçyüzü: Bir Albayın Anıları Şerif Güralp

#smrgSAHAFKurtuluş Savaşı'nın İçyüzü: Bir Albayın Anıları

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303109352
109352
Kurtuluş Savaşı'nın İçyüzü: Bir Albayın Anıları
Kurtuluş Savaşı'nın İçyüzü: Bir Albayın Anıları #smrgSAHAF
Güncel Yayıncılık
0.00
Bu birinci elden tanıklığın, resmi ve kayıtlı tarihin ötesine geçtiğini: günlük yaşamdan toplumsal olaylara; yapılan anlaşmalardan verilen emirlerin uygulanışına kadar; kısa bir hikayesini, bu tip kitapları okuyarak görmemiz mümkün. Örneğin Atatürk'ün ünlü "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır," deyişini ve emrini hepimiz biliyor olmamıza karşın bu emrin, elinde tüfek savaş meydanında çarpışan asker için ne anlama geldiğini veya savaş sırasında büyük kahramanlıklar gösteren Türk kadının, köylüsünün ve diğerlerinin gözlerindeki duyguyu bilmemize imkan yok. Oysa, Türkiye Cumhuriyeti'nin bu isimsiz kahramanların sırtından yükseldiğini hepimiz biliyoruz.

İşte bu dönemi bizzat savaşın içinde yaşamış birinin kaleminden okumanın ayrıcalığı burada yatıyor olsa gerek.. (Arka Kapaktan)

 • Açıklama
  • Bu birinci elden tanıklığın, resmi ve kayıtlı tarihin ötesine geçtiğini: günlük yaşamdan toplumsal olaylara; yapılan anlaşmalardan verilen emirlerin uygulanışına kadar; kısa bir hikayesini, bu tip kitapları okuyarak görmemiz mümkün. Örneğin Atatürk'ün ünlü "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır," deyişini ve emrini hepimiz biliyor olmamıza karşın bu emrin, elinde tüfek savaş meydanında çarpışan asker için ne anlama geldiğini veya savaş sırasında büyük kahramanlıklar gösteren Türk kadının, köylüsünün ve diğerlerinin gözlerindeki duyguyu bilmemize imkan yok. Oysa, Türkiye Cumhuriyeti'nin bu isimsiz kahramanların sırtından yükseldiğini hepimiz biliyoruz.

   İşte bu dönemi bizzat savaşın içinde yaşamış birinin kaleminden okumanın ayrıcalığı burada yatıyor olsa gerek.. (Arka Kapaktan)

   Stok Kodu
   :
   303109352
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   225 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat