Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Küçük Asya Rumları: Ondokuzuncu Yüzyılda İnanç, Cemaat ve Etnisite Ger Küçük Asya Rumları: Ondokuzuncu Yüzyılda İnanç, Cemaat ve Etnisite Ger

#smrgSAHAFKüçük Asya Rumları: Ondokuzuncu Yüzyılda İnanç, Cemaat ve Etnisite

Liste Fiyatı : 0,00
303002046
2046
Küçük Asya Rumları: Ondokuzuncu Yüzyılda İnanç, Cemaat ve Etnisite
Küçük Asya Rumları: Ondokuzuncu Yüzyılda İnanç, Cemaat ve Etnisite #smrgSAHAF
Ayraç Yayınları
0.00
Geçen iki yüzyılın çok büyük kısmında ulusu temsilen devletin ortaya çıkışı, doğal ve kaçınılmaz bir süreç gibi algılanmış ve de tarih yazımı uğraşı bu algılama biçiminin etkisi altında kalmıştır. Bu kitap ise, ulusal söylemle yazılan tarih anlayışının varsayımlarının ötesine geçmeye ve geçmişin mümkün olduğunca olduğu gibi anlatılmasına yönelik bir çabanın ürünüdür. Bu eser bir zamanlar Osmanlı Anadolu'sunun ayrılmaz bir parçası olan Rumların, özgün ve kapsamlı bir portresini yaratmış. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Geçen iki yüzyılın çok büyük kısmında ulusu temsilen devletin ortaya çıkışı, doğal ve kaçınılmaz bir süreç gibi algılanmış ve de tarih yazımı uğraşı bu algılama biçiminin etkisi altında kalmıştır. Bu kitap ise, ulusal söylemle yazılan tarih anlayışının varsayımlarının ötesine geçmeye ve geçmişin mümkün olduğunca olduğu gibi anlatılmasına yönelik bir çabanın ürünüdür. Bu eser bir zamanlar Osmanlı Anadolu'sunun ayrılmaz bir parçası olan Rumların, özgün ve kapsamlı bir portresini yaratmış. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303002046
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   14+369 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1997
   Çeviren
   :
   Çev. Devrim Evci
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat