Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303092305
92305
Köşe Kapmaca
Köşe Kapmaca #smrgSAHAF
Devlet Tiyatroları Yayınları
0.00
Çocukluğundan beri tiyatroya ilgi duymuş, öğrencilik yıllarında tiyatro oyunları yazmağa çalışmıştır. Sürekli çalışması sonucu yazdığı (Topuzlu) oyunu Devlet Tiyatrosunda başarı ile oynanmıştır. İstanbul Şehir Tiyatrosunda da oynanan oyun, geniş çevrelerin ilgisini çekmiştir. 1964 yılında Kent Oyuncularının oynadığı Pembe Kadın daha büyük ilgi görmüş, her iki oyun yurdun çeşitli bölgelerinde birçok kez oynanmıştır. Ayrıca Pembe Kadın'ın filmi ve balesi yapılmıştır.
 • Açıklama
  • Çocukluğundan beri tiyatroya ilgi duymuş, öğrencilik yıllarında tiyatro oyunları yazmağa çalışmıştır. Sürekli çalışması sonucu yazdığı (Topuzlu) oyunu Devlet Tiyatrosunda başarı ile oynanmıştır. İstanbul Şehir Tiyatrosunda da oynanan oyun, geniş çevrelerin ilgisini çekmiştir. 1964 yılında Kent Oyuncularının oynadığı Pembe Kadın daha büyük ilgi görmüş, her iki oyun yurdun çeşitli bölgelerinde birçok kez oynanmıştır. Ayrıca Pembe Kadın'ın filmi ve balesi yapılmıştır.
   Stok Kodu
   :
   303092305
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   128 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1982
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   92305    Köşe Kapmaca     Devlet Tiyatroları Yayınları     Hidayet Sayın    Tiyatro    Çağdaş Türk Edebiyatı    Oyun                                        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat