Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Körfez Krizi ve Türk Dış Politikası Karar Verme Modeli Ertan Efegil

#smrgSAHAFKörfez Krizi ve Türk Dış Politikası Karar Verme Modeli

Liste Fiyatı : 0,00
Körfez Krizi ve Türk Dış Politikası Karar Verme Modeli
Körfez Krizi ve Türk Dış Politikası Karar Verme Modeli #smrgSAHAF
Gündoğan
0.00
Irak konusu, Baba Bush'tan Oğul Bush'a miras kalan bir meseledir. Saddam Hüseyin'in sarayına çok yaklaşan Baba Bush, Amerikan askerlerini ülkeden geri çekmek zorunda kalmıştı. Çünkü Baba Bush, savaş sonrası Irak'ın bölgede yeniden çatışmaların çıkmasına sebep olmadan ne şekilde yapılandırılması gerektiği sorusuna cevap bulamamıştı. Oğul Bush ise, Amerikan yönetimindeki şahinlerin teşvikiyle, Afganistan meselesinden sonra, Saddam Hüseyin meselesini yeniden gündemine aldı. Uluslararası terörizmle mücadele ve bölgeyi tehdit eden bir rejimi değiştirerek, 'Korsan Devlet' olarak tanımladığı Irak'ı, yeniden uluslararası sisteme kazandırma bahanesiyle, bu ülkeye karşı askeri operasyon düzenlemek isteyen Oğul Bush, aradığı desteği bir türlü bulamamaktadır. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Irak konusu, Baba Bush'tan Oğul Bush'a miras kalan bir meseledir. Saddam Hüseyin'in sarayına çok yaklaşan Baba Bush, Amerikan askerlerini ülkeden geri çekmek zorunda kalmıştı. Çünkü Baba Bush, savaş sonrası Irak'ın bölgede yeniden çatışmaların çıkmasına sebep olmadan ne şekilde yapılandırılması gerektiği sorusuna cevap bulamamıştı. Oğul Bush ise, Amerikan yönetimindeki şahinlerin teşvikiyle, Afganistan meselesinden sonra, Saddam Hüseyin meselesini yeniden gündemine aldı. Uluslararası terörizmle mücadele ve bölgeyi tehdit eden bir rejimi değiştirerek, 'Korsan Devlet' olarak tanımladığı Irak'ı, yeniden uluslararası sisteme kazandırma bahanesiyle, bu ülkeye karşı askeri operasyon düzenlemek isteyen Oğul Bush, aradığı desteği bir türlü bulamamaktadır. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303038957
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   284 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   38957    Körfez Krizi ve Türk Dış Politikası Karar Verme Modeli     Gündoğan    Ertan Efegil    Politika / Siyaset                            9799755201978            9755201971        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat