Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Klasik Edebiyat Bilgisi: Biçim, Ölçü, Kafiye Yekta Saraç

#smrgSAHAFKlasik Edebiyat Bilgisi: Biçim, Ölçü, Kafiye

Liste Fiyatı : 0,00
303089600
89600
Klasik Edebiyat Bilgisi: Biçim, Ölçü, Kafiye
Klasik Edebiyat Bilgisi: Biçim, Ölçü, Kafiye #smrgSAHAF
3F Yayınevi
0.00
Bu kitap, üç konuyu farklı bir üslup ve anlayışla ele almaktadır. Konular aşamalar halinde, basiten, ayrıntıya doğru gruplandırılarak verilmiş, bütün örneklerin günümüz Türkçesine çevirisi yapılmış, bütün bilgilerde edebiyat eleştirisine, aruz ve kafiye bilgisinin ne şekilde kullanılacağına yönelik ölçütler ve kurallar önee çıkarılmış ve örneklendirilerek gösterilmiştir. Bu özellikler kitabı, aynı konuyu ele alan diğer eserlerden farklılaştırmıştır.
 • Açıklama
  • Bu kitap, üç konuyu farklı bir üslup ve anlayışla ele almaktadır. Konular aşamalar halinde, basiten, ayrıntıya doğru gruplandırılarak verilmiş, bütün örneklerin günümüz Türkçesine çevirisi yapılmış, bütün bilgilerde edebiyat eleştirisine, aruz ve kafiye bilgisinin ne şekilde kullanılacağına yönelik ölçütler ve kurallar önee çıkarılmış ve örneklendirilerek gösterilmiştir. Bu özellikler kitabı, aynı konuyu ele alan diğer eserlerden farklılaştırmıştır.
   Stok Kodu
   :
   303089600
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   298 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   89600    Yekta Saraç    Klasik Edebiyat Bilgisi: Biçim    Ölçü    Kafiye     3F Yayınevi        303089600    Edebiyat    Eski Türk Edebiyatı    Akademik                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat