Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Kırım Karaycasının Katık Mecuması Kırım Karaycasının Katık Mecuması

#smrgKİTABEVİKırım Karaycasının Katık Mecuması

Liste Fiyatı : 26,00
İndirimli Fiyat : 20,80
Kazancınız : 5,20
%20
Temin süresi 10 gündür.
9789751631237
192220
Kırım Karaycasının Katık Mecuması
Kırım Karaycasının Katık Mecuması #smrgKİTABEVİ
TDK Türk Dil Kurumu
20.80
Bu çalışma, "Kırım Karaycasıyla Yazılmış Bir Mecmua" başlıklı doktora bitirme çalışmasının baskıya hazırlanmış şeklidir. Karay Türkçesinin Kırım diyalektine ait halk edebiyatı örneklerini içeren Katık Mecmuası, İbrani harfleriyle kaleme alınmış el yazması bir metindir. Kitap, temelde adı geçen mecmuanın yazı çevirimi ve dizin-sözlük çalışmasından oluşmaktadır. Eser sahibinin hazırlamış olduğu çalışma, Giriş, Metin (Mecmua), Sözlük-Dizin, Kaynakça, Sonuç ve Ekler olmak üzere 6 bölümden oluşmaktadır. Eserin sonunda Katık Mecmuası'nın tıpkıbasımı yer almaktadır.
 • Açıklama
  • Bu çalışma, "Kırım Karaycasıyla Yazılmış Bir Mecmua" başlıklı doktora bitirme çalışmasının baskıya hazırlanmış şeklidir. Karay Türkçesinin Kırım diyalektine ait halk edebiyatı örneklerini içeren Katık Mecmuası, İbrani harfleriyle kaleme alınmış el yazması bir metindir. Kitap, temelde adı geçen mecmuanın yazı çevirimi ve dizin-sözlük çalışmasından oluşmaktadır. Eser sahibinin hazırlamış olduğu çalışma, Giriş, Metin (Mecmua), Sözlük-Dizin, Kaynakça, Sonuç ve Ekler olmak üzere 6 bölümden oluşmaktadır. Eserin sonunda Katık Mecmuası'nın tıpkıbasımı yer almaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9789751631237
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   600 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   192220        Kırım Karaycasının Katık Mecuması     TDK Türk Dil Kurumu    Tülay Çulha    #smrgTELİF    Dil / Dilbilgisi                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat